Dead Space 2 też dostanie remake? Wymowne słowa dewelopera

Dead Space 2 Remake powstanie? Wymowne słowa dewelopera
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dead Space 2 Remake również może powstać, a przynajmniej twórcy mogą rozpatrywać taką ewentualność. Tak przynajmniej wynika z czytania między wierszami.

Dead Space Remake jeszcze nie wyszło, ale niedawny oficjalny pokaz rozgrywki udowodnił, że faktycznie jest na co czekać. Twórcy bardzo mocno czerpią z oryginału i nie zamierzają drastycznie go zmieniać. Zamiast tego dodają do niego sporo nowości oraz go odświeżają i to w bardzo widoczny sposób. To świetnie, bo Dead Space jest jednym z najlepszych horrorów science-fiction w historii. Osobiście jednak nieco bardziej polubiłem się z “dwójką”, więc czy coś może być na rzeczy?

Dead Space 2 Remake powstanie?

Roman Campos-Oriola z EA Motive rozmawiał niedawno z serwisem VGC. Reżyser kreatywny Dead Space Remake wypowiedział się na wiele tematów, w tym o renesansie growych horrorów, lecz dla nas najciekawsza wiadomość znajduje się na końcu. W pewien sposób deweloper sugeruje, że być doczekamy się także remake’u drugiej części cyklu. Studio pracuje bowiem jednocześnie nad grą Iron Man, więc redaktor VGC spytał o to, jak wpływa to na przyszłość marki Dead Space.

Dla mnie, to co lubię, to fakt, że daje nam to dużo trakcji do przodu, jeśli chodzi o ukończenie tej gry. Osobiście jestem wielkim fanem Dead Space, ale co do przyszłości, nie wiem.

– wyjaśnił Roman Campos-Oriola z EA Motive dla VGC

Chwilę później redaktor jednoznacznie pyta, czy istnieje możliwość odświeżenia Dead Space 2. Reżyser wskazuje na specjalistę od PR i się śmieje.

Chcesz, żeby strzelił mi w twarz?

– mówi Campos-Oriola

Po chwili nieco poważniej tłumaczy, że Electronic Arts to duża firma i “nie jest niczym niezwykłym posiadanie studiów z wieloma projektami”. Potencjalnie oznaczałoby to, iż twórcy przynajmniej rozważają wskrzeszenie “dwójki”, ale wynika to raczej z pewnych domysłów. Ani EA, ani twórcy jeszcze nic nie potwierdzili. Najpewniej wszystko zależy od tego, jak dużym sukcesem może okazać się remake Dead Space. Wtedy bowiem okaże się, czy seria ma rację bytu i czy jest w stanie zarobić dla wydawcy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie