Remake Dead Space to nie tylko ładniejsza grafika. Otrzymamy „nowe i ulepszone doświadczenie”

Remake Dead Space to nie tylko ładniejsza grafika. Twórcy o zmianach
Newsy PC PS5 Xbox Series

Twórcy Dead Space Remake szykują coś więcej niż proste ulepszenie oprawy audiowizualnej. Deweloperzy mają w zanadrzu sporo nowości.

Rozwijający projekt Senior Producer chce, aby gracze wiedzieli, że zespół Motive nie skupia się jedynie na przygotowaniu ślicznej grafiki. Nowości obejmą również rozgrywkę i fabułę, a fani mogą spodziewać się świeżej zawartości.

Ogólnie rzecz biorąc, chcemy się upewnić, że ludzie rozumieją, że nie chodzi nam tylko o ulepszenie grafiki, chociaż to byłoby niesamowite samo w sobie! Jest to jednak również wprowadzenie zupełnie nowej zawartości, dodanie historii, swego rodzaju głębi, aby stworzyć nowe i ulepszone doświadczenie.

– powiedział Senior Producer Philippe Ducharme

Deweloperzy z EA Motive potwierdzili również, że w grze pojawią się… zadania poboczne. Questy mają rozwinąć wątki, które nie doczekały się odpowiedniej uwagi w oryginalnym Dead Space.

Remake Dead Space postawi również na odmienioną konstrukcję świata. Zamiast liniowych lokacji otrzymamy połączone ze sobą miejscówki, do których będziemy mogli wracać w późniejszych etapach rozgrywki. Odświeżony survival horror od EA Motive ma pozostać wierny oryginałowi, ale jednocześnie mocno odmienić niektóre elementy rozgrywki, w tym między innymi właśnie projekt stacji USG Ishimura.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie