Remake Dead Space na pierwszym zwiastunie z rozgrywką. Fani czekali na to od lat

Dead Space Remake w świetnej ofercie. Dodatkowa gra gratis
Newsy PC PS5 Xbox Series

Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, Dead Space Remake doczekało się pierwszego zwiastuna z rozgrywką. Jest strasznie, brutalnie i sugestywnie – tak, jak powinno być.

Na Dead Space Remake fani czekają z wypiekami na twarzy. W końcu to nie tylko zupełnie nowa wersja legendy kosmicznych survival horrorów, ale i kompletnie odmienna gra. Twórcy wcześniej zarzekali się, że zmieniają wiele. Mamy poznać fabułę w szerszym kontekście, rozczłonkowywanie wrogów ma być jeszcze bardziej brutalne, a sama rozgrywka zyska zupełnie nową głębię. Brzmi świetnie i z pewnością jest to potencjalny hit, które w zasadzie zaszkodzić może tylko The Callisto Protocol.

Dead Space Remake otrzymał wreszcie pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki. Jest dokładnie tak, jak powinno – krew i flaki rozbryzgują się na ściany, migające światła powodują zakłopotanie, a „kosmiczna pustka” wywołuje spory niepokój. Po tym materiale jestem niemal pewien, że to dokładnie ten sam niemal perfekcyjny Dead Space jak lata temu, ale w zupełnie nowej odsłonie.

Jest wspaniale, prawda? Motive ewidentnie ma pomysł, a samo Electronic Arts zapewne nie ingeruje za bardzo w ich wizję. Dzięki temu możemy dostąć dosłownie najlepszego Dead Space’a, jaki kiedykolwiek powstał i prześcignie tym samym oryginał. Tytuł zadebiutuje już 27 stycznia 2023 roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X i S.

Limited Run Games zapowiedziało ponadto kolaborację z EA w celu wydania edycji kolekcjonerskiej gry.

Jej skład wygląda naprawdę imponująco:

  • Fizyczna kopia Dead Space
  • Steelbook
  • Pełnowymiarowy, możliwy do noszenia hełm Isaaca
  • Ścieżka dźwiękowa CD
  • Druk litograficzny
  • Folio z litografią tłoczoną folią
  • Cztery mini plakaty
  • Naszywka Ishimura
  • Metalowa statuetka Markera 4″
  • Emaliowana szpilka z markerem

Całość kosztować ma 274,99 dolarów, czyli jakieś… 1300 złotych. W naszym kraju, o ile w ogóle będzie możliwa do kupienia, zapewne kosztować może nawet 1500 zł. Sporawo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie