CD Projekt RED mówi o kontynuacji Cyberpunka 2077. Na jakim etapie prac znajduje się gra?

Cyberpunk 2077 Orion to bardzo odległa gra - mówi CD Projekt RED
Newsy PC PS5 Xbox Series

Cyberpunk 2077 Orion został już wcześniej potwierdzony przez CD Projekt RED. Na kolejną wielką grę CD Projekt RED trzeba będzie długo czekać.

CD Projekt RED wcześniej potwierdziło, że kontynuacja Cyberpunka 2077 powstanie. Oczywiście zaskoczenia w tym nie ma, bo jednak pierwsza część okazała się wielkim hitem. Jasne, może i premiera nie należała do “łagodnych”, ale druga część ma szansę wszystko zmienić. Do tego w CP77 da się już grać bardzo komfortowo. Wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy, jak świetną pozycją jest ten tytuł.

Nie nastawiajcie się na Cyberpunk 2077 Orion

CDPR bez wątpienia jest zajęte. Deweloperzy obecnie pracują nad kilkoma projektami, w tym remake’iem pierwszego Wiedźmina oraz kolejnymi “dużymi” grami z wiedźmińskiego świata. W tym wszystkim cieszy również dalsza eksploatacja popularnej serii gier fabularnych spod szyldu cyberpunka. Tylko ile będziemy musieli czekać na to, aby poznać efekty prac twórców?

No, wiadomości w tej sprawie nie są zbyt pozytywne. O ile czekacie na “dwójkę” Cyberpunka, lepiej uzbrójcie się w cierpliwość. W trakcie telekonferencji związanej z niedawnym raportem finansowym, Adam Kiciński z CDPR przyznał, że tytuł jeszcze nie wszedł w pierwszą fazę produkcji.

Preprodukcja prawdopodobnie nie rozpocznie się w przyszłym roku, ponieważ jest to pierwsza część developmentu, ale pracę nad grą w fazie koncepcyjnej rozpoczniemy w przyszłym roku. Oczywiście, w mniejszym zespole niż ten, który teraz pracuje nad “Phantom Liberty”, ponieważ niektórzy deweloperzy dołączą do “Polarisa” i będą pomagać w jego rozwoju

– wyjawił Adam Kiciński (za Stooq)

Oznacza to, że Cyberpunk 2077 Orion nie wszedł nawet w fazę koncepcyjną. Przed tytułem zadebiutuje więc kolejna duża część Wiedźmina, a być może nawet i parę innych gier polskiej spółki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie