Cyberpunk 2077 Orion potwierdzony. Nowa gra REDów nie powstanie w Polsce

Cyberpunk 2077 Orion zyskał nowego reżysera gry. To sequel Cyberpunka
Newsy PC PS5 Xbox Series

CD Projekt RED zamierza dać światu kolejną dużą grę w uniwersum Cyberpunk. Póki co wiadomo, że skrywa się ona za nazwą Orion i będzie rozwijana przez nowe studio.

Spółka CD Projekt dzisiaj zaszalała. Przedstawiono plany na przyszłość i oprócz trzech nowych gier z serii Wiedźmin, o których piszemy w tej wiadomości, usłyszeliśmy też coś o nowym projekcie w świecie Cyberpunk, a także całkiem nowej marce Hadar.

Najpierw Cyberpunk 2077, a teraz projekt Orion

Jak zaznacza polski deweloper, projekt Orion rozwinie potencjał leżący w uniwersum Cyberpunk i będzie następną grą z tej serii. Kiedy premiera? Odległa, to jeszcze mglista przyszłość, a żeby była naprawdę jasna, a nie pełna błędów jak przy premierze Cyberpunk 2077, zadba nowe studio CD PROJEKT RED North America.

Nasze plany są ambitne i wymagają wiele pracy, zaangażowania i dalszego rozwoju. W tym celu chcemy stworzyć nowy zespół w Bostonie, który wspólnie z rozwijającym się teamem z Vancouver stanie się CD PROJEKT RED North America. Ten ruch umożliwi nam pełny dostęp do puli talentów z Ameryki Północnej. Drugim niezależnym zespołem deweloperskim działającym z Bostonu jest The Molasses Flood.

Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych

Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że nowe studio z Ameryki Północnej stanie na wysokości zadania, tworząc Cyberpunk 2077 Orion. Póki co, fani serii dostaną duże rozszerzenia do Cyberpunka 2077, pod tytułem Widmo wolności. Premiera dodatku jest planowana na 2023 rok.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie