Wiedźmin Remake z olbrzymią zmianą względem oryginału. Grze będzie bliżej do “trójki”

Wiedźmin Remake z fundamentalną zmianą względem oryginału
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin Remake nie ma zaoferować wyłącznie zmian w grafice czy paru elementach rozgrywki. Tytuł ma dostać cały, otwarty świat, jak w Wiedźminie 3.

Po wielkiej zapowiedzi remake’u pierwszej części, nie otrzymaliśmy zbyt wielu konkretów co do samego stopnia zmian. Spodziewać się można, rzecz jasna, gruntownego przebudowania praktycznie każdego elementu rozgrywki. To w końcu remake, a nie remaster, także tytuł powstaje od nowa.

Wiedźmin Remake z otwartym światem

Osobiście najbardziej liczę przede wszystkim na istotne zmiany w walce. Wcale nie obraziłbym się, gdyby potyczki wyglądały niczym te z trzeciej części. No i wiele innych elementów oryginału wymaga dostosowania do współczesnego odbiorcy. Być może nie każdy się ze mną zgodzi, ale jednak “jedynka” zestarzała się bardzo mocno przez te lata.

Tym bardziej cieszy, że odpowiadające za tytuł Fool’s Theory posunie się jeszcze dalej. Jak czytamy w dokumentach CD Projekt RED, Wiedźmin Remake za zaoferować otwarty świat! To olbrzymia zmiana, bo przecież w 2007 roku graliśmy w tytuł podzielony na spore, ale jednak zamknięte lokacje. Mnie to cieszy, bo pod względem klimatu i fabuły, “jedynka” wciąż pozostaje jedna z najlepszych gier RPG, a przynajmniej w moim prywatnym rankingu.

CDPR określa grę jako “opartą na fabule, jednoosobową grę RPG z otwartym światem”, która jest “nowoczesnym wyobrażeniem Wiedźmina z 2007 roku”. Brzmi świetnie, ale na premierę raczej trzeba jeszcze długo zaczekać. W międzyczasie z pewnością zadowoli Was next-genowa aktualizacja do trzeciej części cyklu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie