Wiedźmin Polaris, Wiedźmin Canis Majoris i Wiedźmin Sirius w produkcji!

Wiedźmin jako easter egg w zdumiewającym miejscu | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

CD Projekt RED potwierdził, że tworzy aż trzy nowe gry w świecie Wiedźmina. Oto szczegóły.

Polski producent podał dzisiaj, że tworzy trzy gry: Wiedźmin Polaris, Wiedźmin Canis Majoris i Wiedźmin Sirius. Powstają one wewnątrz studia jak i u zewnętrznych zespołów. Zacznijmy jednak po kolei. Oprócz tego ogłosił też drugą część Cyberpunk 2077, czyli Cyberpunk 2077 Orion oraz nową markę Hadar.

Wiedźmin Polaris (tytuł roboczy) – znajduje się obecnie w pre-produkcji i jak twierdzi CD Projekt RED, będzie początkiem nowej sagi. Spodziewać się mamy całej trylogii RPG, oczywiście jako gry AAA.

Będzie się ona składać z trzech gier, które studio CD PROJEKT RED planuje wydać w trakcie 6-letniego cyklu, licząc od premiery Polarisa. Druga i trzecia część pod względem technologicznym będzie tworzona na fundamentach stworzonych przy produkcji Polarisa, co usprawni proces dewelopmentu i pozwoli skupić się na realizacji kreatywnych ambicji studia

przekazuje producent.

Wiedźmin Canis Majoris – to oddzielny względem Polaris projekt. Tworzy je zewnętrzne studio, ale bez obaw. Pracują w nim doświadczeni programiści z CD Projekt RED.

Jest to pierwszy tego typu tworzony poza strukturami Grupy. Nie oznacza to jednak, że będzie odbiegał jakością od gier dewelopowanych wewnętrznie. Pod względem technologicznym, projekt będzie bazował na silniku Unreal Engine 5 oraz zestawie narzędzi tworzonych z myślą o Polaris. Wkrótce zamierzamy ujawnić więcej szczegółów

– twierdzi Prezes Zarządu CD Projektu.

Wiedźmin Sirius – ma być również oddzielnym projektem i co ciekawe z rozgrywką multiplayer, ale również z doświadczeniem dla pojedynczego gracza.

Gra będzie dziać się w wiedźmińskim uniwersum, ale będzie różnić się od naszych dotychczasowych produkcji z uwagi na fakt, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Syriusz zaoferuje graczom rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i w trybie multiplayer

dodaje CD Projekt

Nie da się ukryć, że te dwie dzisiejsze zapowiedzi to prawdziwa bomba. Z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów. Poniżej przedstawiamy oświadczenie CD Projektu.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie