Crysis - Nomad

Crysis Remastered dostał wyciętą z oryginału zawartość i błyszczy na next-genach

0 komentarzy

Crysis Remastered wreszcie doczekał się aktualizacji na nową generację konsol. Crytek zadbał nie tylko o ulepszenia oprawy, ale też wprowadził do gry nową zawartość i poprawki błędów.

Odświeżony Crysis to mocno nierówny twór. Z jednej strony otrzymaliśmy bardzo ładną produkcję, ale jednak zabrakło w niej paru istotnych ulepszeń, na przykład sztucznej inteligencji. Dodajmy do tego kiepską optymalizację i maluje nam się obraz dość przeciętnego remastera. Co więcej, do tej pory gra omijała PS5 i Xbox Series, ale właśnie się to zmienia. Kultowy shooter wreszcie zagościł na nowej generacji w pełnoprawnej formie.

Crysis Remastered ulepszony na PS5 i Xbox Series

Posiadacze next-genów mogą już pobrać bezpłatną aktualizację. Crytek zrobił graczom bardzo przyjemną niespodziankę i udostępnił ulepszenia bez większych zapowiedzi.

Zmieni się całkiem sporo, ale tym, co najbardziej interesuje graczy jest usprawnienie oprawy wizualnej. Aktualizacja wprowadza kilka trybów wyświetlania, które pozwolą Wam dostosować obraz do własnych preferencji. Prezentują się one następująco:

  • Performance – 1080p/60 FPS na PS5, Xbox Series X i Xbox Series S
  • Quality – 4K/60 FPS na Xbox Series X, 1800p/60 FPS na PS5, 4K/30 FPS na Xbox Series S
  • RayTracing – 1440p/60 FPS na PS5 i Xbox Series X, 1080p/30 FPS na Xbox Series S

Co więcej, Crytek wprowadził do gry wyciętą z oryginału zawartość. Poziom The Ascension jest już możliwy do ogrania w odświeżonej formie. Pokierujemy w nim latającym pojazdem. Do tej pory rzeczony level nie był dostępny w wersji Remastered.

Dodatkowo tytuł wzbogacił się o poprawki ponad stu błędów. Ich pełną listę znajdziecie w tym miejscu.
Crytek zaznacza, że niektórzy gracze mogą odczuć nieduży input lag w trakcie rozgrywki. Deweloperzy pracują nad rozwiązaniem tego problemu i wkrótce doczekamy się łatki, która go wyeliminuje.

Crysis nie idzie w odstawkę

Choć o nowym Crysisie jest dość cicho, to Crytek z pewnością szykuje coś świeżego dla fanów serii. Niedawno do sieci wyciekł gameplay z Crysisa Battle Royale, jednak nie wiemy, czy projekt nie został anulowany. O ile materiał wyglądał nieźle, to sam producent nie wspomniał o nim nawet jednym słowem.

Dodatkowo studio rozwija grę z otwartym światem, a wcześniejsze przecieki wspominały o bliżej nieokreślonym projekcie związanym z marką. Niewykluczone, że Crysis 4 zabierze nas na bardziej otwartą mapę.

Seria na pewno da nam jeszcze o sobie znać. Pomimo przeciętnej jakości poprzednich odsłon, Crysis wciąż jest bardzo lubianą marką, która zbiera uwagę graczy. Myślę, że Crytek szykuje coś naprawdę zaskakującego. Mam jednak nadzieję, że nie będzie to remaster drugiej i trzeciej odsłony serii.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się