Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Crysis Remastered pokonał każdą kartę graficzną. Crytek znowu to zrobił.

Crysis Remastered to prawdziwy pogromca komputerów. Twórcy gry twierdzą, że żadna karta graficzna nie podoła grze na maksymalnych ustawieniach w 4K.

Już dziś na rynku pojawi się odświeżona wersja zabójcy komputerów z 2007 roku. Crysis Remastered otrzymał specjalny tryb graficzny, który ma za zadanie pokonać nawet najmocniejszą konfigurację sprzętową. Jak się okazuje, nie były to jedynie puste obietnice.

Steffen Halbig, szef projektu wysnuł dość śmiałe stwierdzenie, które jednak ma potwierdzenie w rzeczywistości. Według niego, na rynku nie ma karty graficznej, która byłaby w stanie uruchomić remaster Crysis na najwyższych ustawieniach w rozdzielczości 4K i stabilnych 30 FPS. 

Na komputerze wyposażonym w Ryzen 7 2700X i kartę graficzną RTX 2080Ti udało się utrzymać 38 FPS na ustawieniach bardzo wysokich i w rozdzielczości FullHD. Pamiętajcie, że test nie uwzględniał wspomnianego wcześniej tryby „Can It Run Crysis”.

Poprzeczka jest więc zawieszona bardzo, ale to bardzo wysoko i zbliżyć się do niej będzie mogło dopiero RTX 3080. Karta bardzo dobrze radzi sobie z 4K, choć nawet ona może mieć problem z Crysis Remastered i raczej nikogo to specjalnie nie zdziwi.

Wychodzi więc na to, że deweloperzy z Crytek znowu to zrobili. Ze wsparciem Saber Interactive udało im się opracować kolejnego pogromcę pecetów, który przez lata będzie używany do pomiarów wydajności nowego sprzętu.

Crysis Remastered jest dostępne na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się