Call of Duty: Modern Warfare zaskakuje trybem Gunfight. Jest gameplay

W sieci wylądowały pierwsze materiały z trybu sieciowego do Call of Duty: Modern Warfare. Studio Infinity Ward stawia na walkę w zwarciu oraz bardzo dynamiczne starcia.

Tegoroczna odsłona Call of Duty zostanie wyposażona w ciekawy tryb multiplayer, nazwany Gunfight. Deweloperzy postawili w nim na kilka ciekawych rozwiązań.

Call of Duty: Modern Warfare – tryb Gunfight

Na małej mapie lądują dwie drużyny, składające się z dwóch osób każda. Już na samym początku możemy dostrzec przeciwnika, dlatego od pierwszej sekundy ważny jest refleks i pomysł na przetrwanie. Wszyscy gracze dysponują taką samą bronią, zatem dokładnie wiemy, czym może nas poczęstować druga strona. Wygrywa zespół, który zlikwiduje swoich wrogów. Jeśli jednak przez pierwsze 40 sekund nikt nie polegnie, na środku planszy pojawia się flaga, której należy bronić. Wystarczy, że będziemy okupować flagę przez 3 sekundy, a zdobędziemy punkt.

Jak to wygląda w praktyce? Zerknijcie na gameplay:

Przypominamy, że Call of Duty: Modern Warfare to oczywiście nie tylko multiplayer. Gra będzie wyposażona również w kampanię fabularną oraz tryb kooperacji. Zabraknie natomiast znanego z poprzednich odsłon CoD trybu Zombie.

Gra jest określana jako miękki reboot serii i zawiera jednocześnie kilka znaczących zmian – od nowego silnika, po wieloplatformową grę w trybie wieloosobowym. Jeśli chcecie poznać konkrety, zapraszamy do naszej wcześniejszej wiadomości.

Data premiery Call of Duty: Modern Warfare została wyznaczona na 25 października 2019 roku. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4  i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.