Nowe Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października!

Activision podało szczegóły dotyczące najnowszej odsłony Call of Duty. Gracze mogą szykować się po raz kolejny na wartką akcję. Zapowiedziano też, że Modern Warfare ma działać w oparciu o nowy silnik graficzny.

Jak zapowiada Activision, najbardziej doceniana przez graczy seria Call of Duty doczeka się długo oczekiwanego powrotu za sprawą Call of Duty: Modern Warfare już 25 października. Tworzony przez Infinity Ward tytuł, przeniesie graczy w sam środek współczesnego konfliktu zbrojnego, gdzie podejmowane w ułamku sekundy decyzje mogą zachwiać globalnym balansem sił. Nowe Modern Warfare to spójna narracja i ujednolicona progresja w ramach wszystkich trybów: chwytającej za serce, epickiej kampanii dla pojedynczego gracza; pełnym akcji trybie dla wielu graczy oraz nowej zabawie w kooperacji.

Tworzymy pełne emocji doświadczenie, inspirowane bieżącymi nagłówkami gazet, przedstawiającymi dzisiejszy świat jako rzeczywistość, w której nic nie jest czarno-białe, a granice pola bitwy są zatarte. Gracze dołączą do zróżnicowanej obsady składającej się z członków międzynarodowych sił specjalnych oraz bojowników o wolność i wezmą udział w intensywnych, porywających misjach rozgrywających się w ikonicznych europejskich miastach i cechujących się niezwykle chwiejną sytuacją polityczną obszarach Bliskiego Wschodu. Jest intensywnie, jest ekscytująco i nie możemy się doczekać, aż nasi fani przekonają się o tym w październiku – komentuje Dave Stohl, co-Studio Head w Infinity Ward.

To jednak nie wszystko. Producent ma w planach wsparcie dla cross-playu pomiędzy PC i konsolami dla Modern Warfare. Po drugie, rezygnuje z tradycyjnego karnetu sezonowego (season pass), by w zamian dostarczyć więcej bezpłatnych map, treści i wydarzeń dla wszystkich graczy.

Call of Duty: Modern Warfare to także nowy silnik, który ma na pokładzie:

  • hybrydowym system strumieniowania oparty na płytkach;
  • nowy system renderowania PBR;
  • oświetlenie wolumetryczne;
  • 4K HDR; NVIDIA ray-tracing (PC),
  • nowy system generowania geometrii przez GPU

Spectral rendering zaoferuje natomiast nowe spojrzenie na termiczne promieniowanie cieplne w grach i identyfikację podczerwieni zarówno odzwierciedlając termowizję, jak i noktowizję.

Od dzisiaj fani mogą składać zamówienia przedpremierowe na cyfrową wersję Modern Warfare, otrzymując dodatkowo żeton prestiżu, który będzie można natychmiastowo użyć w Call of Duty: Black Ops 4. Call of Duty: Modern Warfare zostanie wydane globalnie 25 października na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. W pełni zoptymalizowaną wersję PC opracowano we współpracy z Beenox i będzie ona dostępna wyłącznie na Blizzard Battle.net.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.