Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Call of Duty: Modern Warfare – twórcy mają sposób na zmniejszenie wagi gry

Rozmiary Call of Duty: Modern Warfare zaczynają być abstrakcyjnie wysokie. Infinity Ward znalazło sposób na poradzenie sobie z wagą gry.

Nowe gry wideo zaczynają ważyć tak dużo, że producenci konsol muszą decydować się na udogodnienia pozwalające rozbudować pamięć sprzętu.

W kwestii zajmowanej przestrzeni na dysku zdecydowanie przodują Call of Duty Warzone i Modern Warfare. To drugie wymaga już ponad 200 GB wolnego miejsca, a rozmiar gry stale rośnie.

Infinity Ward zdaje sobie sprawę z niezadowolenia posiadaczy mniejszych dysków i rusza z pomocą.

CoD: Modern Warfare na PC pozwoli nam zadecydować o tym, jakie tryby gry znajdą się na naszym dysku. Podobna funkcja jest dostępna od jakiegoś czasu dla posiadaczy konsol, którzy mogą, przykładowo, odinstalować kampanię, jeśli grają tylko w multiplayer.

Aktualizacja pojawi się na serwerach Modern Warfare już jutro.

Choć jest to dość proste rozwiązanie, to z pewnością ucieszy wiele osób. Dodatkowe miejsce na dane zawsze się przyda, a w szczególności na konsolach, gdzie miejsce na dodatkowe dyski jest mocno ograniczone względem komputerów.

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób nowa opcja zostanie zaimplementowana. Najprawdopodobniej stosowne ustawienie pojawi się w aplikacji Battle.net, ale równie dobrze może być ono dostępna bezpośrednio z poziomu samej gry.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się