Chcieliście remake’u, dostaniecie film. Bloodborne ma otrzymać kinową adaptację

Bloodborne jako film? Podobno już powstaje taka adaptacja
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Przecieki od wiarygodnego filmowego i gamingowego insidera sugerują, że Bloodborne doczeka się kinowej adaptacji. Czy to dobry pomysł?

Miałem kiedyś długą rozmowę ze znajomym na temat możliwej filmowej adaptacji Dark Souls (które akurat ma dostać serial, rzekomo). Ten twierdził, że to gra i gatunek, które nie nadają się na film. Ja twierdziłem, że da się zrobić wszystko, ale nie każdemu i tak to się spodoba. Teraz być może przekonamy się, czy faktycznie miałem rację. Jeżeli plotki się potwierdzą, Bloodborne otrzyma film.

Bloodborne jako film

Znany filmowy insider DanielRPG (wedle Reddita) jest zdania, że powstaje już kinowa wersja Bloodborne, czyli jednej z najpopularniejszych i najlepiej przyjętych gier From Software. Gotycki, krwawy horror soulslike stanowi świetny materiał na dalszy rozwój tego uniwersum, o co od lat błagają fani (i wersję PC, żeby nie było). Być może jednak film wydaje się właścicielom tego IP lepszym pomysłem.

W produkcję, zgodnie z przeciekiem, zaangażowani są Lorenzo di Bonaventura w roli producenta i scenarzysta Darren Lemke. Nazwiska te wywołały konsternację u graczy. Bonaventura produkował do tej pory wysokobudżetowe hollywoodzkie hity pokroju serii Transformers czy G.I. Joe, a Lemke napisał nową Gęsią Skórkę i Shazam!. Dlatego też niektórzy sądzą, że nazwiska te nie zwiastują nic dobrego.

Mimo wszystko lepiej podchodzić do tych rewelacji z dystansem, skoro Sony nic oficjalnie nie zapowiedziało. Z drugiej jednak strony firma ostatnio przenosi coraz więcej swoich tytułów na pole filmów i seriali, więc coś w tym może być.

Z kolei gracze nadal spragnieni są remake’u lub wersji PC Bloodborne. Fani komputerów mogą jednak niebawem zagrać w ten tytuł. Tak jakby.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie