Dowód na istnienie wersji PC Bloodborne. Gracze szykują się na prezentację PlayStation

Bloodborne jako film? Podobno już powstaje taka adaptacja
Newsy PC PS4 PS5

Bloodborne doczeka się wersji PC lub remastera/remake’u? Plotek na ten temat usłyszeliśmy do tej pory aż za dużo. Nowe informacje brzmią jednak szczególnie ciekawie.

Lance McDonald to znany dataminer, który wielokrotnie mówił o wersji PC Bloodborne. Jakiś czas temu stwierdził nawet, że widział wczesny build gry z 2014 roku w akcji, co… nie jest szczególnie zaskakujące. Gry, nawet na PlayStation czy Xbox, tworzy się na komputerach, także teoretycznie każda gra ma swoją deweloperską wersję PC. Oczywiście nie jest to nic gotowego do wydania, a zazwyczaj nawet niekoniecznie skompilowanego, a mowa tylko o poszczególnych plikach, które wspólnie tworzą grę. W każdym razie takie wieści nie dziwią.

Informacje o PeCetowej edycji hitu od From Software krążą po sieci od lat. Raz na razem słyszymy, że pojawi się remaster lub remake. Niedawno to samo powiedział twórca God of War, który szybko wycofał się ze swojego stanowiska. Dla fanów to nic nowego, a wręcz chlebni powszedni. Nowe wieści zasługują jednak na wzmiankę, bo wydają się nieco ciekawsze, nawet jeżeli nie zwiastują kompletnie nic.

Bloodborne z finalną wersją gry na PC?

McDonald wrzucił na Twittera jednoznaczny – jego zdaniem – dowód na to, że Bloodborne ma wersję PC i to działającą. Otóż niedawno spostrzegł on, że wpis dotyczący “słoja z olejem” na wiki Bloodborne został przyozdobiony zdjęciem wspomnianego przedmiotu prosto od Marcosa Domenecha, jednego z artystów środowiskowych w From Software. Co więcej, zdjęcie ma rozszerzenie “SPRJ-win64”, które automatycznie nadawane jest screenom wykonanym w menu debugowania gry (używając zdebugowanej kamery, do której przez większość czasu nie miał dostępu nikt oprócz deweloperów). McDonald uważa, iż screen pochodzi z wersji gry odpalonej na Windowsie. Do tego zdjęcie nie pochodzi z wczesnego buila gry, a z finalnej edycji.

“Tak więc Marcos ma zapewne działającą pełną wersję gry na PC. Szaleństwo” – skwitował McDonald. Co to jednak może oznaczać? Fani już zacierają ręce i liczą, że na nadchodzącym PlayStation Showcase dostaniemy pokaz. To jednak nie ma sensu, bo cały czas mówimy o wewnętrznej, nieprzeznaczonej do sprzedaży wersji PC. Żaden z powyższych dowodów nie wskazuje na to, że hitowy tytuł faktycznie może dostać konwersję. Tym bardziej że po tylu latach prędzej spodziewałbym się remastera/remake’u, a nie prostego przeniesienia gry. Oczywiście nic nie jest wykluczone, ale… nie róbcie sobie nadziei.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie