Sony pyta o Wasze ulubione gry na PlayStation, o ile nie chodzi o Bloodborne

Sony pyta o najlepsze gry na PlayStation | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4 PS5

Sony przeprowadza na Twitterze głosowanie na najlepsze gry wydane na PlayStation. Problem w tym, że na liście zabrakło… Bloodborne.

Od paru dni na Twitterze trwa głosowanie na najlepsze gry wydane na PlayStation. Organizuje je Sony, a głosują gracze – powiedzmy więc, że wszystko jak na razie się zgadza. Wiele osób dostrzegło jednak pewien problem. Na żadnej liście nie pojawiło się Bloodborne. Tak, mowa o tym ukochanym soulslike’u, o którego remaster gracze błagają od dawna, a sama gra inspirowała nawet tak gigantyczne pozycje jak The Last of Us Part II.

Czemu w rankingu nie ma Bloodborne? PlayStation udaje, że coraz więcej głosów fanów w komentarzach nie istnieje, bo nie pokusiło się o wyjaśnienie. Wystarczy jednak tylko przyjrzeć się uwzględnionym tytułom. Praktycznie każdy z nich doczekał się jakiejś formy wydania na PS5 – czy to jako aktualizacja dedykowana lepszej wydajności, remake, remaster czy po prostu natywna premiera. Hit od From Software nigdy jednak nie otrzymał oficjalnego wsparcia na PS5.

To z kolei mogłoby tłumaczyć brak pozycji na liście. Wiele osób zarzuca Sony w komentarzach, że to lista najlepiej sprzedających się gier na PS5, a nie najlepszych gier w portfolio giganta. I być może właśnie o to chodzi. Trzeba jednak przyznać, że firma być może dość źle podeszła do tej sprawy i mogłaby w inny sposób skonstruować głosowanie.

Niemniej walka nadal trwa, tym razem o miejsce finałowe. Zagłosujecie choćby w tym miejscu. Aha, no i rzekoma powstaje adaptacja filmowa Bloodborne!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie