Gracze na PC w końcu dostaną swojego Bloodborne. Tak jakby…

Bloodborne w końcu trafi na PC! Teraz zazdrościć mogą fani PlayStation
Newsy PC

Bloodborne Kart to gra, której zazdrościć mogą… posiadacze PlayStation. Tytuł trafi bowiem wyłącznie na PC, a przynajmniej na razie.

To, że tytuł może się w ogóle ukazać, jest swego rodzaju fenomenem. From Software nie postanowiło denerwować się o „pożyczenie” tego IP, bo w zasadzie nie ma o co. Bloodborne Kart to w pełni fanowski projekt, który łączy ze sobą estetykę znaną z demake’u Bloodborne z grami gokartowymi typu Mario Kart. Brzmi niedorzecznie i fakt – takie właśnie jest.

Bloodborne na PC! No, prawie…

Sam projekt jednak już we wczesnej fazie spodobał się graczom, którzy domagali się, aby taka gra powstała. Odpowiada za niego autorka krótkiego dema pokazującego, co by było, gdyby Bloodborne wyszło w erze PSX-a. Efekt zachwycił sporą liczbę graczy, a „żarcik” dodający do gry tryb wyścigowy przyjął tak dobrze, że oto tego efekty.

Pełna edycja dziwacznego i nieoficjalnego spin-offu Bloodborne ukaże się na PC już 31 stycznia 2023 roku. Gra ma być dystrybuowana w pełni darmowo, więc nie zapłacicie absolutnie nic. Ponadto autorka pochwaliła się postępem prac, który zobaczyć możecie na poniższym wideo. W momencie premiery gra ma oferować 12 kierowców i aż 16 map. Możemy liczyć na kampanię singleplayer i wsparcie lokalnego trybu dla wielu graczy. Tak, będą bitwy z bossami. Hm, teraz jak ta myślę, to ten projekt wcale nie jest aż tak mały…

Nie jest źle, a estetyka spodoba się zwłaszcza fanom starszych pozycji. To także jedyny na ten moment sposób, aby poczuć ducha tego kultowego wręcz soulslike’a na PC. Wciąż nie mamy żadnych informacji o debiucie gry na PC ani o ewentualnym odświeżeniu. Jest to projekt, o który gracze błagają od dawna. Niestety, nie wiemy czy ich prośby zostaną wysłuchane.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie