Bijąca rekordy popularności strzelanina coraz bliżej PS4

Choć oficjalnej zapowiedzi jeszcze nie było.

PlayerUnknown’s Battlegrounds to niewątpliwy hit ostatnich miesięcy, który póki co jest obecny jedynie na komputerach PC. Strzelanina pojawi się jednak do końca tego roku na konsoli Xbox One i co ciekawe, będzie to porządny port, ponieważ sam Microsoft zajmie się wydaniem tytułu na swojej platformie i będzie wspierał dewelopera w pracach nad konsolową wersją tytułu, co powinno przełożyć się na lepszą optymalizację.

Jak się okazuje, kolejną platformą dla PlayerUnknown’s Battlegrounds będzie najpewniej PlayStation 4. Jak donosi serwis Bloomberg, Chang Byung-gyu, który posiada 20 procent udziałów w studiu Bluehole, stwierdził, że twórcy PUBG są w tracie rozmów z Sony na temat późniejszej wersji na PlayStation.

12 premier gier na obecny tydzień. Oczekiwane wyścigi, ciekawy shooter, powrót superbohatera, odświeżone RPG…

Nie wiadomo oczywiście, jak rozmowy się skończą i jak długo PlayerUnknown’s Battlegrounds pozostanie konsolową ekskluzywną produkcją dla Xbox One. Widać jednak, że deweloperzy chcą wykorzystać swój czas i dostarczyć PUBG jak największej liczbie graczy.

Tak PlayerUnknown’s Battlegrounds wyglądałoby w prawdziwym życiu

W sieci wylądował niezły filmik, który z pewnością zainteresuje wszystkich fanów gry PlayerUnknown’s Battlegrounds od studia Bluehole.

Przez sześć minut możemy obserwować zmagania drużyny przeciwko samotnemu, lecz nieźle uzbrojonemu wilkowi. Celem wszystkich jest zrzut lotniczy z zaopatrzeniem, który naturalnie zawiera ekwipunek i broń, dzięki której będziemy mogli wykończyć przeciwników.

Końcówka to z kolei heroiczna walka patelnia vs shotgun, sami zobaczcie:

Playerunknown’s Battlegrounds wykręca historyczny rekord na Steam!

Co jakiś czas piszemy o kolejnych rekordach jednoczesnych graczy, jakie osiąga Playerunknown’s Battlegrounds. Niedawno strzelanina od Bluehole przekroczyła pułap miliona graczy siedzących przy tytule w tym samym czasie, lecz nadal historycznym rekordem na Steam pod tym względem cieszyła się Dota 2. Cieszyła, ponieważ król właśnie spadł ze swojego tronu!

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Githyp oraz SteamSpy, przy Playerunknown’s Battlegrounds bawiło się w tym samym czasie aż 1,348,025 osób, podczas gdy historyczny rekord należący do Dota 2wynosił 1,291,328 graczy. Jak zatem widzicie, przebitka nie jest może jakaś duża, lecz produkcja od Bluehole już nas przyzwyczaiła, że aktualne rekordy szybko się dezaktualizują.

Wiadomo już, ilu cheaterów zbanowano w PlayerUnknown’s Battlegrounds

Cheating to problem wielu gier online i niestety banowanie graczy zazwyczaj niewiele pomaga, ponieważ albo powrócą oni za jakiś czas na nowym koncie, albo po prostu w miejsce wyplenionych oszustów pojawią się nowi nieuczciwi użytkownicy. Jakby nie było – zwalczać oszustwa należy, a coraz lepsze systemy wyłapywania cheaterów może w przyszłości znacznie zmniejszą ich ilość na serwerach.

Studio Bluehole, odpowiedzialne za bijącą rekordy popularności strzelaninę PlayerUnknown’s Battlegrounds, podaje na Twitterze, że wlepiło bany ponad 150 tysiącom cheaterów w swojej grze, z czego 8 tysięcy banów poleciało do graczy w ciągu ostatnich 24 godzin.

Na początku sierpnia twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds informowali natomiast, że od premiery tytułu zbanowali ponad 50 tysięcy oszustów, zatem jak widzicie, w ciągu półtora miesiąca system BattleEye przyłapał około 100 tysięcy kolejnych nieuczciwych graczy.

Dajcie znać, czy podczas zabawy przy PlayerUnknown’s Battlegrounds natrafiliście na osoby, które grały nie fair.

Plany na rozbudowę Playerunknown’s Battlegrounds są imponujące

Użytkownik forum Reddit posługujący się pseudonimem bizzfarts opublikował projekt nowej pustynnej mapy do Playerunknown’s Battlegrounds, która nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana przez deweloperów, lecz wcześniej widzieliśmy już jeden screen, który ją zwiastuje (znajdziecie poniżej, nad mapą).

Mapa obfituje w ciekawe nazwy miast oraz obszarów. Największym miastem będzie tutaj Hard Luck, a inne tereny to Kill Box, Wasteland, Mishap, Zombie czy Murderland.

Zapowiada się zatem naprawdę ciekawa lokacja, czekamy na oficjalne szczegóły!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.