PUBG 2.0 może już powstawać. Zmiana silnika czy zupełnie nowa gra?

0 komentarzy

Wiele wskazuje na to, że w produkcji znajduje się PUBG 2.0. Czyżby słynny battle royale miał otrzymać pełnoprawną kontynuację?

Gatunek battle royale teoretycznie ma najlepsza lata już za sobą. Choć PUBG, Fortnite i CoD Warzone wciąż przyciągają miliony graczy, to nie jest już ta sama skala fenomenu, co jeszcze dwa lata temu.

Szczególnie ta pierwsza produkcja straciła wielu graczy. Konkurencyjne pozycje są bardziej przystępne dla nowych graczy, a silnik PUBG-a bywa bardzo problematyczny. Wiele wskazuje na to, że gra już wkrótce otrzyma następcę lub gigantyczną akstualizację.

PlayerIGN to osoba odpowiedzialna za wiele przecieków z rzeczonej produkcji. Gracz opublikował na swoim Twitterze informację, jakoby KRAFTON pracowało nad PUBG 2.0. Nową wersję miałaby otrzymać też odsłona na platformy mobilne.

Twórcy raczej nie zmienią założeń rozgrywki, bo nie miałoby to większego sensu. Wersja 2.0 może być po prostu migracją na nowy silnik, który pozwoliłby wyeliminować problemy, z którymi musieli do tej pory borykać się gracze.

Uniwersum PlayerUnkown’s Battlegrounds doczeka się w ciągu najbliższych lat sporego rozwinięcia. Wiemy, że The Callisto Protocol od twórcy Dead Space jest osadzone w świecie znanego battle royale i zapewne inne gry spod skrzydeł KRAFTON również będą jakoś nawiązywać do sztandarowego tytułu wydawcy.

Jeśli projekt 2.0 faktycznie powstaje, to wkrótce powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi. Zobaczymy, co wyniknie z pomysłu na odświeżenie formuły PUBG-a.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się