PUBG 2.0 może już powstawać. Zmiana silnika czy zupełnie nowa gra?

PUBG 2.0 może już powstawać. Zmiana silnika czy zupełnie nowa gra?
Mobile PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Wiele wskazuje na to, że w produkcji znajduje się PUBG 2.0. Czyżby słynny battle royale miał otrzymać pełnoprawną kontynuację?

Gatunek battle royale teoretycznie ma najlepsza lata już za sobą. Choć PUBG, Fortnite i CoD Warzone wciąż przyciągają miliony graczy, to nie jest już ta sama skala fenomenu, co jeszcze dwa lata temu.

Szczególnie ta pierwsza produkcja straciła wielu graczy. Konkurencyjne pozycje są bardziej przystępne dla nowych graczy, a silnik PUBG-a bywa bardzo problematyczny. Wiele wskazuje na to, że gra już wkrótce otrzyma następcę lub gigantyczną akstualizację.

PlayerIGN to osoba odpowiedzialna za wiele przecieków z rzeczonej produkcji. Gracz opublikował na swoim Twitterze informację, jakoby KRAFTON pracowało nad PUBG 2.0. Nową wersję miałaby otrzymać też odsłona na platformy mobilne.

https://twitter.com/PlayerIGN/status/1346753833691611136

Twórcy raczej nie zmienią założeń rozgrywki, bo nie miałoby to większego sensu. Wersja 2.0 może być po prostu migracją na nowy silnik, który pozwoliłby wyeliminować problemy, z którymi musieli do tej pory borykać się gracze.

Uniwersum PlayerUnkown’s Battlegrounds doczeka się w ciągu najbliższych lat sporego rozwinięcia. Wiemy, że The Callisto Protocol od twórcy Dead Space jest osadzone w świecie znanego battle royale i zapewne inne gry spod skrzydeł KRAFTON również będą jakoś nawiązywać do sztandarowego tytułu wydawcy.

Jeśli projekt 2.0 faktycznie powstaje, to wkrótce powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi. Zobaczymy, co wyniknie z pomysłu na odświeżenie formuły PUBG-a.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie