Uniwersum PUBG czeka ogromny rozwój. Wkrótce zapowiedzi nowych projektów

0 komentarzy

Szef studia odpowiedzialnego za PUBG zapowiedział, że markę czeka sporo nowości. Już wkrótce pojawi się kilka nowych gier osadzonych w uniwersum znanego tytułu.

Gatunek battle royale to jeden z nietypowych fenomenów branży gamingowej. Dziś, po największym boom na gry tego typu, raczej mało kto decyduje się na wypuszczenie produkcji skupionej tylko na BR. Można powiedzieć, że fenomen gatunku dalej jest obecny, ale nieco już przycichł.

Zarówno Fortnite jak i PlayerUnkown’s Battlegrounds wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ten drugi tytuł rozwija się jednak nieco ciszej i słyszy się o nim dużo mniej.

Prezes firmy odpowiedzialnej za PUBG-a zapowiedział, że markę czeka jednak bardzo bogata i świetlana przyszłość, a na dwóch grach się z pewnością nie skończy.

Myślę, że ważniejsze jest to, w jaki sposób firma może wykorzystać własność intelektualną PlayerUnkown’s Battlegrounds i jak może uczynić z tego jeszcze większą markę.

Nie pozostaniemy gwiazdami jednego hitu.

– komentuje Kim Chang-han dla Bloomberg

Jak podaj Bloomber, aktualnie powstaje kilka gier osadzonych w uniwersum PUBG-a. W tajemnicy tworzone są z całą pewnością dwa nieogłoszone tytuły, a dodatkowo w świecie gry (lecz kilkaset lat po wydarzeniach z PUBG) osadzono akcję The Callisto Protocol, które ma zadebiutować w 2022 roku.

Fani marki mogą być pewni jednej rzeczy – zdecydowanie nie będą się nudzić.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się