Ubisoft potężnie zaskoczy? Beyond Good & Evil Remastered może niebawem trafić do graczy

Beyond Good & Evil Remastered w tym roku? | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Koreańska agencja zajmująca się nadawaniem kategorii wiekowych grom oceniła niedawno Beyond Good & Evil Remastered. Czy to znak, że gra wraca?

Ubisoft ma bardzo ciężką sytuację, bo ostatnio nie wydali żadnego większego hitu, wiele ich tytułów nadal znajduje się w deweloperskim piekiełku, a oczekiwane od bardzo dawna Skull & Bones to niewypał. Fani absolutnie świetnego uniwersum Beyond Good & Evil również nie mogą liczyć na sporo atrakcji, skoro druga część niby gdzieś tam powstaje, a w praktyce wydaje się po prostu konać bardzo powolną śmiercią. Chyba że…

Beyond Good & Evil Remastered jednak wyjdzie?

Od dawna mówiło się o nowej edycji kultowej przygodówki. Oryginał wyprzedał swoje czasy, ale dziś jest uznawany za kultowy. Niegdyś stanowił wielkie osiągnięcie w dziedzinie opowiadania historii i kreowania światów, otwierając przed graczami nieco pokręcone, ale szalenie ambitne uniwersum science-fiction, w którym reporterka Jade musi stawić czoła najeźdźcom z kosmosu.

„Dwójka” w produkcji znajduje się od bardzo dawna, a fani dostawali nawet fragmenty rozgrywki na ukojenie nerwów. Niewiele to jednak dało, bo nadal o grze jest cicho, a nawet i sam Ubisoft najwyraźniej nie wierzy za bardzo, że to się może udać. Ambicje są wręcz zbyt wielkie – twórcy chcą zaoferować nam galaktykę atrakcji w stylu GTA, z taką ilością detali i możliwości, która przyćmiewać mogłaby choćby Star Citizen. No, potencjalnie.

I choć losy „dwójki” są niepewne, w sieci pojawiły się nowe informacje o remasterze kultowej „jedynki”. Kategoria wiekowa gry pojawiła się na stronie południowo-koreańskiej agencji zajmującej się nadawaniem grom wideo ratingów wiekowych. Widnieje tam jako „Beyond Good & Evil Remastered”, co jednoznacznie dowodzi, że mamy do czynienia z remasterem, a nie remake’iem. Raczej nie na to liczyli fani, choć o istnieniu gry mówi się od dawna, ale lepsze to niż nic.

Ze wpisu na stronie agencji nie wynika wiele. Gra ma doczekać się ulepszonej grafiki i szeregu innych poprawek. Brzmi dość… klasycznie, bo to przecież remaster. Do tej pory dostawaliśmy niesprawdzone przecieki, że gra ma wyjść w 2024 roku. Skoro więc dostała niedawno kategorię wiekową, jej szybki debiut wydaje się niemal pewny. O ile, rzecz jasna, wszystko pójdzie zgodnie z planami Ubisoftu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie