Co z Beyond Good & Evil 2 w obliczu kasacji kolejnych gier Ubisoft? Firma wyjaśnia

Beyond Good & Evil 2 powstaje - zapewnia Ubisoft
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ubisoft obiecuje, że Beyond Good & Evil 2 powstaje cały czas. Mimo tego, że firma boryka się z problemami finansowymi i kasacją wielu projektów.

Ubisoft kasuje kolejne gry, ale chyba najbardziej problematyczne pozycje (o których wiemy) wciąż powstają. Wśród nich trzeba wymienić Skull & Bones oraz drugą część Beyond Good & Evil.

Beyond Good & Evil 2 powstaje! Niby…

To chyba jedna z najbardziej problematycznych, a zarazem ambitnych i oczekiwanych gier, o jakich kiedykolwiek usłyszeliśmy. Fanów pierwszej części jest bez liku, więc nic dziwnego, że możliwa kontynuacja brzmi tak dobrze. Nieco gorzej to wygląda, jeżeli zajrzymy za kulisy. Nad projektem ponoć pracuje niewielka część zespołu, a tytuł ma co chwilę być kasowany i powstawać od nowa. Problemów jest sporo, ale odzwierciedlają one kondycję francuskiej firmy. Ta co chwilę kasuje kolejne produkcje.

W oświadczeniu dla PCGamesN, Ubisoft przyznał, że nie należy martwić się o oczekiwany tytuł. Nie wiemy jednak, w jakim stanie się znajduje. Tym bardziej ciężko wróżyć, czy premiera może nastąpić w miarę szybko, czy raczej oddalona jest o lata.

Prace nad Beyond Good & Evil 2 trwają, a zespół ciężko pracuje nad spełnieniem ambitnej obietnicy.

– przyznał przedstawiciel Ubisoftu

Po raz pierwszy o BGAE2 usłyszeliśmy w 2009 roku. Od tamtej pory wizja gry miała się znacząco zmieniać, choć jej skala pozostała ponoć taka sama. Ubi pracuje obecnie m.in. nad nowym Assassin’s Creed, który ma ucieszyć fanów i pomóc firmie wyjść na prostą. Nie ma się co dziwić, skoro szefostwo chciało rzekomo się sprzedać, choć potencjalni nabywcy ich… wyśmiewali.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie