Nowa konsola potwierdzona! Od kogo? Tutaj małe zaskoczenie

1 komentarz

Czy tylko dla „starszych graczy”?

Filmik sprzed niemal dwóch tygodni, który przypominamy poniżej, jest autentyczny – potwierdza dyrektor generalny Atari na łamach serwisu VentureBeat. Nowy produkt, który zapowiada materiał, to konsola.

Na razie wiadomo jedynie tyle, że platforma ma bazować na podzespołach PC, a Atari zastanawia się, jak wizualnie ma wyglądać jej nowe dziecko. Oznacza to też tyle, że wizualizacja z poniższego wideo może być myląca, choć nie musi.

Kto interesuje się choć trochę konsolami retro na pewno zauważył, że wyglądem konsola może nawiązywać do kultowego Atari 2600. Możliwe, że sprzęt będzie czymś pokroju NES Mini czy zapowiedzianego już SNES Mini, które zawierają wbudowane składanki starych tytułów.

Zatem albo Atari zagra na sentymencie starszych graczy i dostaniemy choćby wbudowane River Raid oraz Pitfall, albo producent szykuje nowoczesną konsolę. Pierwsza opcja bardziej możliwa, choć druga byłaby prawdziwą bombą.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się