Legendarny producent pokazuje nową konsolę!

0 komentarzy

Niemal miesiąc temu sprzęt został potwierdzony. Teraz mamy pierwsze konkrety.

W połowie czerwca firma Atari potwierdziła, że pracuje nad nową konsolą do gier. Dzisiaj nastąpił kolejny przełom – poznaliśmy nazwę, zobaczyliśmy obudowę oraz dostaliśmy niejasne wskazówki co do gier, które odpalimy na nadchodzącej platformie.

Nazwa nowej konsoli od Atari nie jest specjalnie wyszukana – Ataribox. Wygląd sprzętu nieco nawiązuje do kultowego Atari 2600 i jak podkreśla producent, na rynku pojawią się dwie wersje kolorystyczne nowej atarynki – czerń z czerwienią lub czerń z imitacją drewna.

Konsola Ataribox została wyposażona w złącza: slot na kartę SD, wyjście HDMI, 4 x port USB oraz Ethernet i wejście na słuchawki.

Niestety, specyfikacja techniczna Ataribox nie została jeszcze ujawniona, zatem nie mamy pojęcia, jaką mocą będzie dysponowała konsola. Producent zaznacza jednak, że wymienione porty sugerują współczesną specyfikację techniczną wewnątrz konsoli i dodaje, że w związku z tym zamierza nam dostarczać nie tylko gry z przeszłości, lecz również współczesną zawartość.

Czekamy zatem na kolejne szczegóły, nie tylko na specyfikację techniczną. Interesująca jest również cena konsoli oraz data premiery. Oby Atari nie kazało nam długo czekać na kolejne doniesienia o swoim nowym dziecku!

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się