Atari wybuduje hotele dla graczy – z VR i salami do e-sportu

0 komentarzy

Bliskie sercom fanów wirtualnej rozgrywki amerykańskie przedsiębiorstwo postanowiło spróbować sił także w innym biznesie, a konkretnie branży hotelowej. W USA ma powstać osiem placówek, w których gracze poczują się jak w domu.

Atari podpisało umowę z GDS Group, za sprawą której na terenie USA powstanie osiem hoteli sygnowanych logiem kojarzonej przez graczy firmy. Ciekawym jest, że logo Atari na placówkach nie będzie jedyną oznaką ich związku z gamingiem – w hotelach mają bowiem pojawić się różne udogodnienia, które powinny przypaść do gustu nie komu innemu, tylko właśnie graczom.

Goście obiektów znajdą tam między innymi stanowiska do wirtualnej rzeczywistości czy pomieszczenia, w których organizowane będą imprezy e-sportowe. Nie zabraknie też tradycyjnych elementów właściwych hotelom, takich jak siłownie czy restauracje.

Pierwsza placówka zostanie wybudowana w Phoenix. Kolejne hotele pojawią się w Las Vegas, Denver, Chicago, Austin, Seattle, San Francisco i San Jose. Zgodnie z umową, Atari ma dostawać pięć procent zysków z każdego obiektu. Ponadto za samo udostępnienie marki przedsiębiorstwo otrzymało już 600 tysięcy dolarów.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się