Cyberpunk 2077 na Atari VCS? Działa, ale pozostawia wiele do życzenia

0 komentarzy

Okazuje się, że Atari VCS potrafi uruchomić Cyberpunk 2077. Konsola nie jest demonem wydajności, ale i tak radzi sobie stosunkowo nieźle.

Firma Atari zdecydowanie ma najlepsze czasy za sobą. Niegdyś gigant gamingu dziś jest jedynie cieniem dawnej chwały, co jest dość zrozumiałe. Trendy przemijają, a inni producenci przejmują pałeczki liderów.

Niedawno miała jednak miejsce oficjalna premiera Atari VCS 800 – konsoli działającej na systemie Linux, która ma gwarantować retro-rozgrywkę na przypominającym dawne urządzenia sprzęcie. Zbiera ona mieszane opinie, ale wciąż jest to ciekawy gadżet dla fanów retro gamingu.

VCS został wyposażony w procesor AMD Ryzen R1606G i 4 lub 8 GB pamięci RAM (zależnie od wersji) oraz kartę graficzną Radeon Vega 3 więc zdecydowanie nie jest demonem prędkości i daleko mu do dzisiejszych konsol, a tym bardziej mocniejszych komputerów osobistych.

Okazuje się jednak, że Atari VCS potrafi uruchomić Cyberpunk 2077. Gra działa… cóż, kiepsko, ale i tak mogło być gorzej. Nie jest to szczyt marzeń, ale najbardziej uparci gracze mogliby tak przejść najnowsze dzieło CD PROJEKT RED.

Poniżej możecie zobaczyć prezentację działania Cyberpunka 2077 na nowej konsoli Atari. Warto zaznaczyć, że gra nie została uruchomiona za pośrednictwem jakiejkolwiek chmury i działa bezpośrednio na Atari VCS 800.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się