Tagi: ,

Legendarne kartridże z E.T. trafią na aukcję

1 komentarz

Pamiętacie historię o najgorszej grze, jaka kiedykolwiek powstała?

Choć nie będziemy dywagować, czy E.T. jest rzeczywiście największym niewypałem w historii gier, taka łatka przylgnęła właśnie do produkcji, która powstała pod skrzydłami Atari na początku lat 80.

Tytuł zawiódł na całej linii, więc wszystkie kartridże postanowiono zakopać głęboko pod ziemią. Niektórzy nie wierzyli w tę historie do czasu, kiedy to w kwietniu tego roku na pustyni w Nowym Meksyku odnaleziono to, co Atari starało się wymazać z naszej pamięci. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj możemy przedstawić Wam dalsze losy legendarnego E.T. Wszystkie znaleziska (wyciągnięto z pustynnego grobu około 1300 sztuk) trafiły pod opiekę rady miejskiej Alamogordo w Nowym Meksyku. Spoczywają obecnie w tamtejszym muzeum historii kosmosu.

Agencja Reutera poinformowała właśnie, że radni miasta zdecydowali jednogłośnie, iż 800 egzemplarzy trafi na aukcje! Już wkrótce powinny zostać wystawione w serwisie eBay oraz na oficjalnej stronie wspomnianego miasta. Co z resztą znalezisk? Część pozostanie tam gdzie teraz, część zostanie rozesłana po muzeach całego świata.

Jak dokonano odkrycia?

 

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się