Abandoned powstaje od paru lat. Twórcy przerywają milczenie i zapowiadają kolejne demo

Abandoned - zrzut ekranu ze zwiastuna
PC PS5

Abandoned ma za sobą długą i skomplikowaną historię. Twórcy z Blue Box Game Studios postanowili nieco przybliżyć nam swoje plany.

Pełen tajemnic tytuł to może i nie Silent Hill, ale jest szansa, że dostaniemy coś ciekawego.

Abandoned z nowymi informacjami

Choć tytuł ten został zapowiedziany już jakiś czas temu, w pewnym momencie zrobiło się o nim głośno. Twórców oskarżono o bycie Hideo Kojimą, który robi swoją kolejną grę. Choć legendarny deweloper najwyraźniej nie ma nic wspólnego z Blue Box Game Studios, może i tak szykuje się coś ciekawego.

Wcześniej w tym roku twórcy wypuścili na PS5 specjalną aplikację, która miała umożliwić nam poznanie gry od środka. Spodziewaliśmy się materiałów, zwiastunów, dema czy wielokrotnie wspominanego już prologu, ale… nic takiego nie dostaliśmy. Nic dziwnego, że gracze czują się oszukani i nie do końca wiedzą, czy w ogóle jest na co czekać.

Najnowsza aktualizacja na stronie twórców służy przede wszystkim życzeniu nam „Szczęśliwego Nowego Roku”. Jednocześnie ujawniono parę ciekawostek na temat gry. Dowiedzieliśmy się, że twórcy dłubią nad swoją pozycją od 2017 roku, choć prace „pełną parą” trwają od 2021 roku.

Wraz z początkiem nowego roku, implementujemy Tech Demo w aplikacji Realtime Experience poprzez aktualizację, która została dołączona do przeprojektowanej aplikacji Realtime Experience, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownikom. Tech Demo demonstruje technologię stojącą za grą w czasie rzeczywistym, prezentując oprawę wizualną, dźwiękową oraz funkcję haptycznego sprzężenia zwrotnego kontrolerów bezprzewodowych DualSense, dzięki której w lepszy sposób można doświadczyć horroru.

Twórcy z Blue Box

Wiemy więc, że niedługo doczekamy się nie tylko prologu, ale i „tech demo”. Problem w tym, że może to być ten sam produkt, ale twórcy na razie tego nie wyjaśnili jednoznacznie.

Wraz z ujawnieniem gry i zbliżającą się premierą Prologu, ciężko pracujemy nad tym, aby zaprezentować grę w jak najlepszy i stabilny sposób.

Dodają twórcy

Oznacza to, że Abandoned powinien zostać oficjalnie pokazany już niedługo, ale wciąż nie wiemy, co oznaczają enigmatyczne pomysły twórców. Dostaniemy zwiastun, demo czy prolog? Kiedy? Tyle pytań bez odpowiedzi… Co ciekawe, poniżej możecie zobaczyć screen reklamujący niedawno dodane „tech demo”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie