Twórcy Abandoned komentują plotki o porzuceniu gry. „Jesteśmy świadomi Waszej frustracji”

Abandoned - zrzut ekranu z logo gry
PC PS5

Niedawno sieć okrążyły plotki sugerujące, że twórcy Abandoned mogli się wycofać z produkcji gry. Deweloperzy skomentowali doniesienia.

Studio zaprzecza plotkom o anulowaniu projektu. Ogłoszono, że prace nadal postępują. Pierwotnie zakładano wydanie grywalnego prologu w styczniu bieżącego roku, jednak deweloperzy potrzebują nieco więcej czasu.

Droga Społeczności,
Ostatnio zostaliśmy zasypani prośbami i pytaniami dotyczącymi statusu rozwoju gry Abandoned. Jeśli chodzi o ostatnie plotki na temat anulowania gry, odpowiadamy, że są one nieprawdziwe. Pracujemy nad ujawnieniem gry poprzez aplikację Realtime Experience i kanały online, a także nad prologiem gry. Początkowo planowaliśmy premierę w styczniu tego roku, ale niestety nie jesteśmy jeszcze gotowi, ponieważ nie doszacowaliśmy naszego harmonogramu rozwoju. Dlatego opóźniliśmy ujawnienie i wydanie prologu. Wydamy go, gdy będzie stabilny, dobry i gotowy.

– czytamy w ogłoszeniu Blue Box Game Studios

Blue Box Game Studios przeprosiło graczy za brak komunikacji w sprawie swojej nadchodzącej gry.

Jesteśmy świadomi Waszej frustracji i bardzo, bardzo szczerze za nią przepraszamy. Będziemy kontynuować pracę nad grą i powiadomimy Was, gdy będziemy gotowi.
Nasze szczere przeprosiny.

Abandoned jest niechlubnym przykładem tego, jak nie powinna wyglądać komunikacja twórców gier ze społecznością. Podsycanie plotek, opóźnianie pokazów gry i robienie szumu wokół króciutkich i nic niewnoszących teaserów to tylko niektóre wpadki Blue Box Game Studios. Oby w przyszłości nie popełniono tych samych błędów.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie