Twórca Abandoned nie wytrzymuje presji graczy i prosi o spokój. “Nie oczekujcie gry AAA”

abandoned gra
PC PS5

Hasan Kahraman, twórca Abandoned, postanowił opublikować długą wiadomość na Twitterze. Prosi graczy o spokój, bo toksyczna atmosfera nikomu nie pomaga.

Gracze są cięci na Blue Box Game Studios od samego początku.

Twórca Abandoned prosi o spokój

Abandoned to gra-zagadka. O ile pierwsze zapowiedzi praktycznie w ogóle nie okazały się interesować graczy, o tyle później wszystko się zmieniło. Twórcy zachowywali się nieco dziwacznie, dlatego też powstały teorie, iż tytuł od Blue Box to tak naprawdę… Silent Hill od Kojimy.

Plotki te, choć wciąż żywe, raczej z pewnością możemy wrzucić do wora “obalone”. Nie zmienia to faktu, że twórcy pracują w pocie czoła nad swoim, zdaje się ambitnym, tytułem. Hasan Kahraman jest szefem studia, które już nie wytrzymuje presji graczy. Postanowił prosić więc o spokój.

Ludzie naprawdę muszą się uspokoić… ta toksyczna atmosfera tworzy wiele presji i stresu. Rozumiem, że jesteście wkurzeni, ale ciężko pracujemy, aby dostarczyć wam coś, czym będziecie mogli się cieszyć. A to wymaga czasu. Przepraszam, ale to musiało zostać powiedziane…

Hasan Kahraman na Twitterze

Jednocześnie, w serii długich wpisów, postanowił nieco ostudzić oczekiwania graczy i wyjaśnić, na co powinni się przygotować. Podkreśla, że jego studio to twórcy indie.

I tak ja i BLUE BOX jesteśmy indie deweloperami i nie powinniście oczekiwać gry AAA. Ustalcie swoje oczekiwania. Tak, chcemy robić rzeczy po swojemu i na pewno nie udało nam się tego zrobić dobrze, ale pracujemy nad tym.

Hasan Kahraman

Twórca zdaje sobie sprawę z tego, że deweloperzy sami niejako doprowadzili do toksycznej atmosfery i presji graczy. Przeprasza więc za wydanie czegoś, co miało być swego rodzaju demem gry, ale do tej pory jest “pustą” aplikacją. Co ciekawe, niedawno zapowiedziano aktualizację wspomnianej apki, która tym razem ma dać graczom namiastkę tego, czego powinni oczekiwać od Silent Hills Abandoned.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie