Hideo Kojima z postaciami z Silent Hill

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Kojima nie daje spokoju fanom Silent Hill. Abandoned znów na celowniku

Hideo Kojima znów bawi się z fanami Silent Hill w kotka i myszkę. A przynajmniej tak uważają miłośnicy growych teorii spiskowych.

Ostatnio wreszcie zobaczyliśmy Abandoned… no, może „zobaczyliśmy” to za duże słowo. Nowy teaser gry był gigantycznym rozczarowaniem dla wielu graczy i zostawił więcej pytań, niż odpowiedzi. Nic więc dziwnego, że gracze nadal tworzą teorie dotyczące tego tytułu i jego powiązań z Hideo Kojimą oraz marką Silent Hill. Jakby tego było mało, oliwy do ognia świadomie bardziej lub mniej dolewa sam japoński reżyser.

Kojima podzielił się niedawno zdjęciem książki, którą udało mu się zgarnąć. Ot, zwyczajny wpis. Gracze szybko jednak zainteresowali się jej tytułem i okładką.

Książka nosi tytuł „The murder case of abandoned amusement park”. Co więcej, na jej okładce widzimy królika, który trochę przypomina Robbie the Rabbit z Silent Hill. Według miłośników teorii spiskowych, to kolejny dowód na to, że Kojima jest powiązany z Abandoned, które byłoby kolejną odsłoną kultowej serii survival horrorów.

Ocenę tego przypadku pozostawiam Wam. Według mnie to tylko i aż kolejny z wielu cudownych zbiegów okoliczności, które ostatnimi czasy nawiedzają Abandoned. Z drugiej strony, Kojima lubi bawić się ze swoimi fanami w zgadywanki, więc ostatecznie wszystko jest możliwe.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się