Skyrim Babcia

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

85-letnia fanka Skyrima trafiła do świata gry

Amerykanka Shirley Curry, która pocina w TES V: Skyrim i publikuje na YouTube gameplaye, doczekała się swojej postaci w RPG-u.

85-letnia Shirley Curry to wierna fanka tytułu od Bethesdy, która od długiego czasu publikuje na YouTube filmiki z rozgrywką z TES V. Okrzyknięta Skyrimową Babcią graczka ma w internecie tysiące sympatyków (zwanych pieszczotliwie wnusiami), którzy śledzą jej kanał i aktywnie udzielają się w komentarzach. Twórcy gry wiedzą o zaangażowaniu pani Shirley i obiecali jej, że w szóstej części The Elder Scrolls stworzą wzorowaną na niej postać. Tymczasem w sieci pojawił się mod, który trochę uprzedza fakty, dodając Amerykankę jako towarzyszkę gracza w Skyrimie.

Stworzona przez sympatyków produkcji siwowłosa postać jest barbarzyńcą i dubbinguje ją sama pani Shirley. Pliki znajdziemy zarówno na forum NexusMods, jak i na stronie Bethesdy. Mod jest dostępny na PC i Xboksie. Aby sprawić, by bohaterka dołączyła do nas, należy pobrać plik i wykonać krótkie zadanie.

Jak radzi sobie Skyrimowa Babcia w świecie gry, możecie sprawdzić na poniższym filmiku.

The Elder Scrolls: Skyrim to piąta odsłona legendarnego cyklu gier action-RPG, która zadebiutowała w 2011. Akcja tytułu została umiejscowiona 200 lat po wydarzeniach z TES IV: Oblivion, choć gra opowiada zupełnie nową historię, nie stanowiąc bezpośredniej kontynuacji czwórki. Tak jak w poprzednich odsłonach, w Skyrimie wcielamy się w Bezimiennego i zwiedzamy obszerny świat, rozwijając postać.

TES V: Skyrim – mody i modziki

Mimo odległej daty premiery tytuł wciąż cieszy się dużą popularnością. To, że produkcja dziesięć lat po premierze jest wciąż ogrywana, nie zdarza się zbyt często. O niegasnącej sławie Skyrima przesądza właśnie możliwość tworzenia fanowskich ulepszeń – to chyba najczęściej modyfikowany tytuł w historii.

Niektóre dotychczas stworzone ulepszenia dotyczą – tak jak to opisane powyżej – warstwy fabularnej RPG-a. Ostatnio pisaliśmy chociażby o modach wprowadzających do gry mechaniki i zadania z Wiedźmina. W odmętach sieci można również wygrzebać modyfikacje wpływające na oprawę techniczną produkcji. Tutaj przeczytacie o plikach poprawiających płynność Skyrima w wersji na PlayStation 5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%