Zagrajmy w to jeszcze raz, czyli 6 najlepszych remasterów obecnej generacji

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

Dziesiąta część Final Fantasy uważana jest przez wielu fanów za ostatniego “fajnala” wiernego klasycznym założeniom tej znamienitej serii jRPG. Przygody Tidusa – gwiazdy blitzballa, summonerki Yuny i reszty zwariowanej drużyny szybko stały się wizytówką PlayStation 2. Gra jak na swoje czasy imponowała przede wszystkim prerenderowanymi przerywnikami filmowymi (m.in. intro ataku na Zanarkand), a i sama rozgrywka wciągała na dziesiątki, jeżeli nie setki godzin.


Square-Enix w 2013 roku postanowiło wydać remaster tej produkcji wraz z dodatkiem Final Fantasy X-2, skupiając się na poprawie wielu ważnych elementów oryginalnych kodów. Standardowo oprawa graficzna zaliczyła kolosalny skok jakościowy, co widać chociażby po samych bohaterach. Dotąd postacie o mocno ograniczonej mimice czy sztywnych włosach dostały nowe tchnienie. Deweloper pokusił się również o gruntowne odświeżenie ścieżki audio czy dodaniu kilku nowych efektów dźwiękowych, zachowując jednak klimat z oryginału. Must-have dla fanów gatunku.

Na piątej stronie piękna poszukiwaczka przygód.

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

31 Shares
Share31
+1
Tweet