Zagrajmy w to jeszcze raz, czyli 6 najlepszych remasterów obecnej generacji

The Legend of Zelda: Wind Waker HD

The Legend of Zelda: Wind Waker, wydana na Game Cube’a w 2002 roku, wyróżniała się na tle poprzedniczek oprawą wizualną. Zastosowanie grafiki cel-shadingowej i stworzenie kreskówkowego świata pozwoliło produkcji Nintendo osiągnąć ponadczasowy sznyt. Nawet teraz Wind Waker wygląda po prostu dobrze i na tle innych gier z tamtej epoki jest praktycznie bezkonkurencyjny.


Gigant z Kioto postanowił jednak gruntownie ulepszyć tego klasyka, wydając w 2012 roku na Wii U edycję HD. The Legend of Zelda: Wind Waker HD, oprócz przeskoku rozdzielczości z 480p na 1080p, zawiera generowane w czasie rzeczywistym cienie, dynamiczne oświetlenie czy wyraźnie bogatszą paletę barw. Poza tym japoński deweloper dokonał usprawnienia szeregu mniejszych elementów w grze, takich jak powiększenie ekwipunku, przyspieszenie rozmów i cut-scenek czy ułatwienie żeglowania. Zmiany te, w połączeniu z uniwersalną historią, pozwoliły stworzyć niezwykle udanego remastera jednej z najlepszych gier na Game Cube’a.

Na trzeciej stronie obowiązek dla fanów strzelanin.

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

31 Shares
Share31
+1
Tweet