Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Będzie remaster BloodRayne? Gra ma nowego wydawcę

Ziggurat Interactive ogłosiło zakup praw do kilku starszych marek Majesco Entertainment. Jednym z tytułów, które otrzymały w ten sposób nowego właściciela, jest BloodRayne.

Od pewnego czasu branżę gier ogarnia nostalgia za tytułami sprzed lat. Niedawno wyszły remake’i Resident Evil 2 i 3, a ostatnio zapowiedziano też ulepszone wydania Tony’ego Hawka i Mafii. Dużo wskazuje na to, że nową wersję dostanie też BloodRayne.

Ziggurat Interactive pochwaliło się właśnie zakupem praw do paru starych tytułów; wśród nich jest hit sprzed lat, krwawa gra akcji BloodRayne. Wydawca ogłosił, że ma zamiar wskrzesić półwampirzycę.

Nawiązana została współpraca z twórcami obydwu odsłon serii, czyli studiem Terminal Reality. Niestety nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące tego, na czym będzie polegać odnowienie cyklu: wydawca wspomina o unowocześnionej wersji gry na PC, choć nie wyklucza też dalszej rozbudowy marki. Na razie jest za wcześnie na mówienie o konkretach, niemniej fanów i tak zapewne cieszy informacja, że coś jest już robione w tym kierunku.

Pierwsza odsłona BloodRayne zadebiutowała w 2002, a kolejna część trafiła do rąk graczy dwa lata później. W 2011 powstało także BloodRayne: Betrayal, choć produkcja nie była pełnoprawną kontynuacją cyklu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się