Zagrajmy w to jeszcze raz, czyli 6 najlepszych remasterów obecnej generacji

Metro Redux

Pakiet dwóch dobrych gier – Metro 2033 oraz Metro: Last Light, bazujących na powieści Dmitrija Głuchowskiego, to nie lada gratka dla fanów klimatów postapokaliptycznych. Metro Redux oferuje całkiem nowe doznania nawet dla osób, które wcześniej ograły wyżej wymienione tytuły.


4A Games odpowiedzialny za tego remastera popisał się tytaniczną pracą, przepisując Metro 2033 na silnik graficzny od Metro: Last Ligth, aby obie gry prezentowały ten sam poziom. Ponadto w zremasterowanych produkcjach gruntownie przemodelowano większość obiektów, dbając o detale czy istotne w immersji oświetlenie, czy poszerzono niektóre lokacje. Dostosowano również rozdzielczość do 1080p w przypadku PS4 i PC, oraz 900p dla XO przy 60 klatkach/s. To bez wątpienia jedna z najlepszych propozycji pod kątem stosunku ceny do zawartości.

Na czwartej stronie hit z PS2, który otrzymał drugie życie.

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.

31 Shares
Share31
+1
Tweet