World War 3 gameplay. Polska strzelanka pokazana w akcji!

Studio The Farm 51 obiecało, że ujawni dzisiaj gameplay trailer z World War 3. Słowa dotrzymano, zatem zapraszamy do oglądania i dzielenia się wrażeniami.

Kilka minut temu w sieci wylądował pierwszy filmik z World War 3, na którym możemy zobaczyć fragmenty rozgrywki.

World War 3 gameplay

Poniższy materiał przedstawia dynamiczne ujęcia z World War 3. Możemy spojrzeć na zniszczalne środowisko, walkę na otwartym powietrzu oraz w budynkach. Nie zabrakło również scen z udziałem sprzętu ciężkiego, za którego sterami również się znajdziemy.

Przypominamy, że 21 sierpnia odwiedzający targi Gamescom będą mogli osobiście pograć w World War 3. Nasze stoisko będzie zlokalizowane w Strefie Wejściowej i tam będziesz mógł walczyć z innymi graczami na ulicach Warszawy, Berlina i Moskwy. Dla naszych partnerów biznesowych, wpływowych ludzi branży i mediów przygotowaliśmy stoisko w Strefie Biznesowej, gdzie, z dala od zgiełku targów, przeprowadzimy serię spotkań, wywiadów i prezentacji z World War 3 – informował jakiś czas temu polski deweloper.

World War 3 – tryby gry

The Farm 51 informuje, że w World War 3 znajdziemy tryb Warzone (połączenie bitew piechoty, pojazdów opancerzonych i nowoczesnych dronów) oraz Recon (świeże podejście do trybu battle royale).

Warzone to dynamiczne, intensywne wymiany ognia w bitwach o umocnione punkty, wymagających współpracy zarówno w drużynie jak i pomiędzy piechotą a jednostkami pancernymi. Nastawiony na taktykę Recon umożliwia natomiast graczom współpracę w małych oddziałach zwiadowczych pozostawionych na własną rękę na wrogim terytorium z misją przetrwania i przejęcia celów wysokiego znaczenia (HVT – High Value Target).

Realizm na pierwszym miejscu

Nastawienie na współpracę w zespole, obecność narodowych sił zbrojnych, rzeczywiste lokacje, pełna świadomość ciała żołnierza i wszechstronny system personalizacji uzbrojenia umożliwią graczowi doświadczenie autentycznego, współczesnego pola walki. Dodatkowymi czynnikami budującymi autentyzm World War 3 są m.in. realistyczny system balistyczny, zaawansowany system pancerzy oraz dokładne odwzorowanie broni i ekwipunku żołnierzy. Gra powstająca we współpracy z wojskowymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi i konsultantami branży wojskowej  pokazywać będzie konsekwencje każdej bitwy w kontekście globalnej kampanii na strategicznej mapie wojennej – czytamy na oficjalnej stronie World War 3.

World War 3 i personalizacja bez granic

Dochodzi do tego bardzo rozbudowana personalizacja postaci, broni, pojazdów, sprzętu taktycznego czy mundurów. W grze zobaczymy setki kombinacji i jak podkreśla deweloper, jeśli da się coś zrobić w prawdziwym życiu – da się to zrobić w World War 3.

Premiera World War 3, bez pay-to-win oraz lootboksów

Data premiery ostatecznej wersji World War 3 nie jest jeszcze znana i wiadomo jedynie, że shooter pojawi się jesienią tego roku we wczesnym dostępie na Steam. Wbrew początkowym zapowiedziom, tytuł nie będzie rozprowadzany w systemie darmowym. Za strzelaninę zapłacimy jednorazowo i kropka. Na szczęście twórcy nie zaserwują nam systemu pay-to-win, w grze nie będzie lootboksów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.