Władca Pierścieni od Amazonu. Aktor wyjaśnia, skąd w serialu ciemnoskórzy hobbici

Władca Pierścieni - grafika z pierścieniem w języku Mordoru
Filmy i seriale

Władca Pierścieni od Amazonu to produkcja budząca duże oczekiwania. Jeden z aktorów zdradził niedawno nowe informacje o serialu.

Produkcja Amazon Prime Video ma odbiegać od wizji stworzonej w filmach przez Petera Jacksona. Pojawią się w niej natomiast postaci wspominane w książkach J. R. R. Tolkiena. Chodzi m.in. o Harfootów, czyli jeden z trzech pradawnych szczepów hobbitów, wyróżniający się ciemnym kolorem skóry.

Na ten temat wypowiedział się w BBC Radio 4 Lenny Henry, brytyjski aktor, którego zobaczymy w jednej z ról produkcji. Jak podkreśla, akcja serialu dzieje się jeszcze przed wydarzeniami przedstawionymi w trylogii Petera Jacksona, a więc we wczesnych latach Shire. Z tego względu środowisko jest tam bardzo zróżnicowane — hobbici są wielokulturowym szczepem, złożonym z przedstawicieli różnych ras.

Władca Pierścieni od Amazonu ma kłaść duży nacisk nie tylko na różnorodność, ale także na rolę kobiet, które mają mieć w serialu mocną pozycję. Pierwszy odcinek nadchodzącej produkcji zobaczymy 2 września 2022 r., warto więc zawczasu pomyśleć o abonamencie Amazon Prime Video, oficjalnie dostępnym już w Polsce.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie