„Wszyscy jesteście tu mile widziani”. Obsada Władcy Pierścieni wspiera aktorów z Pierścieni władzy po rasistowskich atakach

Władca pierścieni Pierścienie władzy - aktorzy wspierają ofiary rasizmu
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale Uniwersum

Serial Władca pierścieni: Pierścienie władzy stał się obiektem krytyki rasistów. Aktorzy nie zgadzają się na dyskryminację.

Po rasistowskich komentarzach, jakie na całym świecie są kierowane wobec obsady serialu Władca pierścieni: Pierścienie władzy, kolejne środowiska dołączają do akcji wsparcia aktorów o kolorze skóry innym niż biały. W opozycji do rasistów stanęli już artyści wcielający się w główne role w trylogii Władca Pierścieni Petera Jacksona.

Wyrazy wsparcia dla obsady Pierścieni władzy przesłali już Elijah Wood, Dominic Monaghan, Billy Boyd oraz Sean Astin, czyli cała czwórka hobbitów biorących udział w wyprawie do Mordoru. Filmowi Frodo, Merry i Pippin sfotografowali się razem w koszulkach z nadrukiem przedstawiającym uszy przedstawicieli różnych ras Śródziemia i o różnych kolorach skóry. Całość jest również opatrzona napisem po elficku głoszącym: „Wszyscy jesteście tu mile widziani”.

Swoje zdjęcie zamieścił także Sean Astin, czyli filmowy Sam Gamgee:

Serial Władca pierścieni: Pierścienie władzy stał się obiektem rasistowskiej krytyki na długo przed premierą. Aktorzy czuli się przez to zobowiązani do obrony własnych ról. Nazanin Boniadi, która w produkcji wciela się w Bronwyn, tłumaczyła decyzje castingowe:

„To nie był casting na specjalnych warunkach. To nie tokenizacja czy coś innego, do czego już nas przyzwyczajono. Każda osoba została obsadzona, bo jest najlepsza do tej roli, bez względu na swoje pochodzenie etniczne”.

Władcę pierścieni: Pierścienie władzy można oglądać na platformie Amazon Prime Video.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie