Szykuje się aż 5 nowych gier ze świata Władcy Pierścieni. Marka odżyje niczym Harry Potter?

Władca Pierścieni otrzyma 5 nowych gier. Fani Tolkiena w niebie
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Za sprawą Hogwarts Legacy fani Harry’ego Pottera mogą czuć się jak w niebie. Istnieje szansa, że i Władca Pierścieni również ponownie zakwitnie.

Władca Pierścieni nie ma jednak aż tak kiepskiej sytuacji na rynku gier wideo, jak wyglądało to z uniwersum Harry’ego Pottera tuż przed premierą świetnego Hogwarts Legacy. W końcu seria Śródziemie czy kultowe strategie, a nawet i LOTR Online są naprawdę udanymi pozycjami, które zyskały spory pogłos także w okolicach ich premier. Mimo wszystko miło wiedzieć, że marka się rozwija.

Władca Pierścieni dostanie kolejne gry

O tym, że powstaną nowe filmy i gry z uwielbianego uniwersum wykreowanego przez Tolkiena, wiemy w zasadzie od paru miesięcy. To wtedy okazało się, że szwedzkie Embracer Group przejęło prawa do marki “Władca Pierścieni”. Wraz z tym planują oni wydanie nie tylko nowych gier, ale i filmów czy tym podobnych dzieł kultury. Dotyczy to również IP “Hobbit”. Teraz jednak Szwedzi podzielili się nowymi wynikami finansowymi, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, iż wydawca ma pełne ręce roboty. Łącznie zamierzają wydać aż 94 projekty w roku fiskalnym 2023/24, ale aż 58 jeszcze nie zapowiedziano. Istnieje spora szansa, że dotyczy to także kolejnych gier w uniwersum LOTR.

Firma macierzysta Middle-earth Enterprises, Embracer Group $EMBRAC, twierdzi, że do 31 marca 2024 roku ma się ukazać pięć nowych gier wideo opartych na Władcy Pierścieni. Obejmuje to gry na PC, konsole, urządzenia mobilne i/lub wszystko inne, co można sobie wyobrazić.

– czytamy na Twitterze EmbracerInvestor

Fani od razu zaczęli się zastanawiać, o jakie konkretnie pozycje może chodzić. Okazuje się, że wszystkie studia, które biorą czynny udział w produkcji tych gier, to zewnętrzni deweloperzy.

Warto podkreślić, że wielkiego zaskoczenia może nie być. O trzech z pięciu nadchodzących projektów dobrze wiemy. Są to The Lord of the Rings: Gollum, gra mobilna Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth i tytuł od Weta Workshop. Dwie pozostają tajemnicą, ale nie spodziewałbym się na razie nic porównywalnego z segmentem AAA. Takie gry zapewne nadejdą, ale dopiero za jakiś czas.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie