Władca Pierścieni i Hobbit w nowych rękach. Embracer Group przejmuje IP i zapowiada kolejne gry oraz filmy

Embracer Group przejmuje prawa do marek Władca Pierścieni i Hobbit
Filmy i seriale Newsy PC

Szwedzka Embracer Group przejęła w ostatnim czasie Middle-Earth Enterprises, a wraz z nimi – prawa autorskie do marek Władca Pierścieni oraz Hobbit.

A to oznacza, że świat stworzony przez Tolkiena może wzbogacić się o dalsze gry. Założyciel Embracer Lars Wingefors zapowiedział już, że spółka zamierza zająć się zarówno istniejącymi, jak i zupełnie nowymi produkcjami funkcjonującymi w ramach franczyz. Embracer ma obecnie prawa do zarządzania właściwie całym uniwersum; to więc dobra wiadomość dla fanów gier video, filmów, planszówek i właściwie wszystkiego, co oficjalnie pojawiało się pod szyldem The Lord of the Rings.

Filmy pojawiają się tu oczywiście nieprzypadkowo; to przecież świetna wiadomość dla naszego działu filmowego. Lars Wingefors wspominał już także o kolejnych produkcjach na większym lub mniejszym ekranie. Jako że Embracer będzie mógł korzystać ze wszystkich postaci wykreowanych przez Tolkiena, być może doczekamy się dalszego rozwinięcia wybranych serii lub powstania zupełnie nowych franczyz – poświęconych nieco bardziej marginalizowanym dotychczas bohaterom. Niewykluczone więc, że wchodzący we wrześniu na Amazon Prime Video serial Władca pierścieni: Pierścienie władzy to nie jest ostatnie słowo twórców korzystających z prac J.R.R. Tolkiena.

Jak na razie nie ujawniono żadnych oficjalnych planów na rozwój tolkienowskiego świata. Będziemy jednak trzymać rękę na pulsie i liczymy, że Embracer Group godnie rozwinie całe uniwersum.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie