Wiedźmin od Netflix – fabuła drugiego sezonu będzie bardziej spójna i konkretna

Za nami premiera pierwszych ośmiu odcinków Wiedźmina. Producentka Lauren Hissrich już teraz dzieli się paroma szczegółami na temat fabuły kolejnego sezonu serialu.

W rozmowie z serwisem GamesRadar Lauren Hissrich wyjawia, czego mniej więcej mogą oczekiwać fani serialu od Wiedźmina 2. „Świetną rzeczą w drugim sezonie jest to, że historia staje się w nim bardziej określona. Opowieść dostaje większego rozpędu, bo wszystkie relacje rozpoczęte w części pierwszej dopiero teraz nabierają oczekiwanych kształtów”.

„Bohaterowie zaczynają częściej spotykać się i wchodzić ze sobą w interakcje. Czasem to działa, a czasem nie. Ale chodzi tu o to, że wszystkie te bloczki, które stanowiły konstrukcję świata, w końcu zaczynają ze sobą współgrać, tworząc coś bardziej konkretnego”, mówi producentka serialu.

Wiedźmin zadebiutował na platformie Netflix 20 grudnia. Od tego dnia – dokładnie od godziny 9:00 czasu polskiego – można oglądać wszystkie osiem epizodów pierwszego sezonu serialu. Opowieść o Białym Wilku produkcji Netfliksa zebrała przeciętne recenzje. Spośród największych atutów serialu wymienia się grę aktorską Henry’ego Cavilla, który jest „doskonały w każdym grymasie”, widowiskowe sceny walk i ładną scenerię.

Do większych wad Wiedźmina należy natomiast chaotyczność fabuły. Sądząc jednak po tym, co powiedziała teraz Lauren Hissrich, są spore szanse na to, że serialowa historia nabierze konkretnych kształtów dopiero w drugim sezonie.

Zapowiedź Wiedźmina 2 pojawiła się w mediach na długo przed premierą pierwszych ośmiu odcinków serialu. Prace nad kolejnym sezonem ruszą od roku 2020. Część druga zadebiutuje na platformie Netflix pod koniec 2021.