WIedźmin Netflix miecz

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Wiedźmin 2 od Netflix – wstrzymano prace, Geralt kontuzjowany

Wiedźmini nie mają lekko – wymachując mieczem i kręcąc piruety wokół potworów, są narażeni na częste kontuzje. Spotkało to właśnie Geralta, a właściwie odtwórcę głównej roli w Wiedźminie od Netfliksa Henry’ego Cavilla.

Zgodnie z tym, co piszą zagraniczne media, do urazu doszło, gdy kręcono sceny walki w brytyjskim Arborfield Studios. Podczas karkołomnych akrobacji aktor doznał urazu nogi.

Szczegóły dotyczące kontuzji nie są znane; nie wiadomo, czy Henry Cavill uderzył się w coś, czy po prostu naciągnął sobie mięsień. Wypadek nie był poważny na tyle, by konieczne było wezwanie karetki, ale faktem jest, że odtwórca roli Geralta nie jest w stanie sprawnie się poruszać – nie mówiąc o bardziej skomplikowanych akcjach czy noszeniu zbroi. W związku z tym zawieszono prace nad serialem.

To nie pierwsza sytuacja, gdy zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina zostają przerwane. W ostatnich miesiącach pandemia mocno dawała się ekipie Netfliksa we znaki – najpierw prace wstrzymano w marcu, gdy w Wielkiej Brytanii rosła liczba zakażeń i zachorował aktor Kristofer Hivju (serialowy Nivellen). Zespół wrócił na plan po kilku miesiącach, by w listopadzie powtórnie udać się na kilkunastodniową przerwę po tym, gdy cztery osoby związane z produkcją otrzymały pozytywny wynik testu na COVID-19.

Pierwsza część Wiedźmina ukazała się w grudniu 2019 i spodobała się przede wszystkim widzom; recenzenci byli bardziej sceptyczni. Kolejny sezon opowieści o Białym Wilku ma zadebiutować w 2021. W związku z licznymi przerwami nie wiadomo, czy zdjęcia zostaną ukończone w planowanym terminie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się