CD Projekt RED potwierdza wspaniałą wiadomość o Wiedźminie 4. Możecie zacierać ręce

Wiedźmin 4 w fazie pełnego rozwoju w 2024 roku | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

CD Projekt RED przyznał, że Wiedźmin 4 rozwijany jest obecnie przez niemal połowę pracowników studia. Znaczy, że praca wre i idzie coraz lepiej.

Niedawno CD Projekt RED przyznało, że prace nad nowym wieśkiem idą pełną parą. Potem dowiedzieliśmy się, że rzekomo jest na co czekać (żartuję – to przecież oczywiste!), bo deweloperzy nie zamierzają znowu powtarzać błędów choćby z Cyberpunka 2077. Wiedźmin 4 to raczej nadal kwestia przyszłości i to odległej. Nie znaczy, że nie powinniśmy cieszyć się nawet strzępkiem nowych informacji. A już szczególnie, gdy są aż tak pozytywne.

Niedawno opublikowany raport finansowy firmy potwierdza, że prace nabierają tempa, bo nad grą pracuje już niemal połowa wszystkich deweloperów w studiu. Pracownicy zostali przesunięci do projektu od innych tytułów, m.in. wspierania edycji next-gen „trójki” po premierze czy łataniu Cyberpunka. Jak widać na poniższym wykresie – projekt Polaris (czyli Wiedźmin 4) zajmuje znaczną część ludzkich zasobów CDPR.

Co więcej, deweloperzy związanie do tej pory z CP77, dodatkiem Widmo wolności i edycją Ultimate gry są w trakcie transferu do nowych projektów. Ciężko mówić o szczegółach, ale zapewne większość z nich trafi do zespołu związanego z Wiedźminem 4. Wtedy przeważająca większość studia będzie pracować nad grą.

„Czwórka” nie jest jedyną nową grą z tego świata, która aktualnie powstaje. CD Projekt RED planuje również wydać remake pierwszej części. Podległe im The Molassess Flood sprawuje piecze nad potencjalnie sieciowym tytułem osadzonym w tym uniwersum.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie