Project Sirius, czyli nowy Wiedźmin to gra z otwartym światem. Tak sugeruje ogłoszenie o pracę

Wiedźmin Project Sirius
Newsy PC

Nowy Wiedźmin od studia The Molasses Flood będzie sieciową grą z otwartym światem. Tak sugeruje ogłoszenie o pracę, które pojawiło się w internecie. Choć z jednej strony czeka nas zupełnie nowe podejście do znanego uniwersum, to w rzeczy samej pewne podstawy pozostaną niezmienione. Chodzi oczywiście o zapowiadany w ubiegłym roku Project Sirius. Czekacie na wiedźmińskie MMO?

Wiedźmin Project Sirius i otwarty świat

Bardzo często najwięcej o grach przed premierą dowiadujemy się z ogłoszeń o pracę. Deweloperzy umieszczają w nich listę wymogów, ale i rzeczy, nad którymi pracować będą nowi pracownicy. Nie inaczej jest w przypadku studia The Molasses Flood, które pracuje nad nową grą w uniwersum Wiedźmina. Mam tu na myśli Project Sirius, czyli grę multiplayer, która opowie historię w znanym nam świecie, lecz w nieco inny sposób.

Choć studio i rodzaj rozgrywki będą inne, to nie zmieni się klimat i sposób eksploracji świata. Ten ma być otwarty, a świadczy o tym opublikowane niedawno ogłoszenie o pracę. Zespół deweloperski poszukuje projektanta, którego zadaniem będzie tworzenie lokacji i utrzymanie słowiańskiego klimatu fantasy w rozgrywce. Zajmie się również tworzeniem mechanizmów wspierających opowiadanie historii — tak czytamy w opisie stanowiska.

Na ten moment nowy Wiedźmin jest opracowywany w różnych postaciach. Z jednej strony tworzona jest gra sieciowa (Project Sirius), inne studiu pracuje nad pełnoprawną kontynuacją, czyli czwartą odsłoną cyklu (Project Polaris), wyczekujemy też remake’u pierwszej odsłony gry. Która z nich jest dla was najbardziej interesująca? Ja najbardziej czekam na (co oczywiste) “czwórkę”, chociaż jedynka na nowym silniku to dopiero będzie coś. Świetnie, że popularne uniwersum doczeka się kilku nowych gier.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie