Prace nad Wiedźminem 4 nabierają tempa. CD Projekt RED potwierdza świetną wiadomość

Wiedźmin 4 - prace nabierają tempa. CD Projekt RED potwierdza
Newsy PC PS5 Xbox Series

CD Projekt RED przyznało, że coraz więcej członków zespołu pracuje nad grą Wiedźmin 4. Dzieje się tak z powodu końcówki prac nad DLC do Cyberpunka 2077.

Sama zapowiedź Wiedźmina 4 (i innych projektów z tego uniwersum, w tym bardzo ciekawie zapowiadającego się projektu Sirius) była dość zaskakująca. W końcu było wiadomo, że gra prędko nie wyjdzie. Później stało się jasne, że zająć to może nawet więcej niż początkowo się nam wydawało. Wszak tytuł dopiero niedawno wkroczył w konkretną fazę prac. Nie ma się co dziwić – większość uwagi i czasu, a także osób w zespole pochłaniało do tej pory Widmo Wolności. To nadchodzące DLC do Cyberpunka 2077, które ma być największym dodatkiem w historii firmy.

Wszystko to brzmi dobrze, a szczególnie że DLC do CP77 najwyraźniej jest na finiszu prac. Tak przynajmniej wygląda to z danych przedstawionych przez polską spółkę w trakcie ostatniego spotkania z inwestorami. Przedstawiono wykres, na którym widać podział prac w studiu i studiach podległych. Jak widać – większość zespołu od dawna pracuje właśnie nad Widmem Wolności. Wiedźmin 4 wkroczył w pierwszą fazę przygotowań w przedziale od grudnia do czerwca 2022 roku.

Źródło: CD Projekt RED

Tak naprawdę jednak CDPR regularnie dodaje nowe osoby do prac nad grą. Widać też, że coraz mniej członków zespołu pracuje nad DLC, więc zapewne to oni trafiają do teamu nowego Wiedźmina. Do 30 kwietnia 2023 roku grupa mocno się powiększyła, a Wiedźmin 4 zajmuje coraz więcej miejsca w kwestii priorytetowych projektów deweloperów.

Zapewne po premierze Widma Wolności, prace nad nowym „wieśkiem” ruszą z kopyta. DLC ma zostać pokazane w czerwcu, na nadchodzącym Summer Game Fest. Co ciekawe, premiera mogła zostać podobno zaplanowana nawet na… czerwiec.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie