Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Wasteland 3 – są pierwsze recenzje. Postapokaliptyczny hit?

Choć do premiery trzeciej odsłony Wasteland pozostały jeszcze dwa dni, w internecie pojawiają się pierwsze recenzje. Są one nadzwyczaj pozytywne.

Wasteland 3 zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One już w piątek 28 sierpnia. Tymczasem w sieci można już czytać opinie na temat gry. Wygląda na to, że mamy do czynienia z bardzo dobrym RPG-iem.

Średnia ocen tytułu w wersji na PC w serwisie Metacritic.com wynosi w momencie pisania tego newsa 86 procent (na podstawie 25 recenzji). Aż 12 krytyków oceniło grę na 90 procent i więcej.

Notę 5/5 przyznał produkcji Thegamer.com. Redaktor serwisu docenia przede wszystkim fakt, że growy świat żywo reaguje na poczynania gracza. Autor zachwala też rozbudowany system RPG, w którym nasze wybory naprawdę się liczą. Na te atuty zwracają uwagę także inni recenzenci.

Przedstawiciel serwisu Player 2 również ocenił tytuł maksymalnie, wyróżniając mechanizmy RPG, wolność wyboru i angażującą rozgrywkę. Do zalet Wasteland 3 należy też zdaniem krytyków dopracowana mechanika walki. Na przykład dziennikarz Wccftech, od którego produkcja otrzymała 9.0/10, pisze o głębokim i wciągającym systemie walki taktycznej, który zachwyca świeżością nawet po wielu godzinach.

Jednym z najczęstszych zarzutów stawianych grze jest to, że nie wnosi ona nic innowacyjnego do gatunku – tak uważają między innymi przedstawiciele GamesRadar+ (4/5) i Everyeye.it (7.5/10). Włoski Eurogamer ocenił trzecią część Wasteland na 7/10, nazywając ją dobrym RPG-iem, który wykorzystuje tę samą, starą formułę, oferuje interesującą walkę i opowiada przeciętną historię.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%