Wasteland 3 będzie mieć kilkanaście głównych zakończeń

0 komentarzy

Podobnie jak to było w poprzednich odsłonach serii, trzecia część postapokaliptycznego RPG-a będzie mieć wiele zakończeń – to nie było tajemnicą. Teraz jednak twórcy gry ujawniają trochę więcej szczegółów na ten temat.

W rozmowie z PCGamesN główny projektant poziomów z inXile Entertainment Jeremy Kopman wyjawił, że Wasteland 3 będzie miało „co najmniej 10 głównych zakończeń”. „Pojawią się też tony mniej istotnych wyborów, które będą powodować niewielkie różnice w zakończeniach, decydując o losach poszczególnych postaci”, powiedział deweloper.

Okazuje się też, że także to, co myślą o nas obce frakcje, będzie miało wpływ na decyzje, jakie możemy podjąć. Zdaniem przedstawiciela inXile Entertainment, ma to przypomnieć graczom, dlaczego tak bardzo uwielbiają postapokaliptyczne RPG-i – właśnie dzięki złożonemu systemowi wyborów i ich następstw.

Pod koniec 2019 twórcy poinformowali, że Wasteland 3 zadebiutuje na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xboksie One 19 maja 2020 roku. Jedną z nowości, które mają trafić do „trójki”, jest kooperacja – kampanię fabularną będą mogły przejść wspólnie dwie osoby. Każdy gracz otrzyma wówczas nadzór nad własnym oddziałem Rangersów i zadecyduje, czy chce współpracować, czy rozdzielić się i działać na własną rękę, krzyżując plany drugiej osobie.

Wyjawieniu daty premiery towarzyszył poniższy zwiastun. Pokazujemy go tutaj dla przypomnienia.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się