Premiera Wasteland 3 (ponownie) przesunięta. Gra zadebiutuje późnym latem

0 komentarzy

Planowana na maj 2020 premiera trzeciej odsłony serii RPG-ów zalicza kolejne opóźnienie. Szef inXile Entertainment poinformował właśnie, że w Wasteland 3 zagramy dopiero 28 sierpnia.

„Trójka” miała trafić do fanów już 19 maja, jednak stało się coś, co w sumie było do przewidzenia – premiera tytułu została przesunięta. Jako powód takiego obrotu wydarzeń szef inXile Entertainment Brian Fargo podaje konieczność pracy zdalnej studia w związku z pandemią.

Wiadomość od dyrektora inXile pojawiła się na oficjalnym koncie gry na Twitterze wczoraj po południu. „Podobnie jak wiele innych firm, od paru tygodni pracujemy w trybie zdalnym. Odnalezienie się w nowej rzeczywistości stanowiło dla nas swego rodzaju wyzwanie, któremu zresztą muszą sprostać ludzie na całym świecie. Cieszymy się, że beta Wasteland 3 spotkała się z pozytywnym odzewem; niemniej jednak logistyczne trudności, z jakimi mierzymy się obecnie, na pewno wywarłyby wpływ na ostateczny kształt naszego dzieła”, czytamy w oświadczeniu. Aby do tego nie dopuścić, studio postanowiło przełożyć premierę gry.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy poślizg Wasteland 3 – tytuł miał trafić do rąk graczy już pod koniec 2019. Wtedy debiut trzeciej części cyklu przełożono na drugą połowę maja. Pozostaje życzyć twórcom, by sierpniowa data była tą ostateczną.

Wasteland 3 zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xboksie One.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się