UFL - piłkarze wchodzą na boisko

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

W UFL zobaczycie 5 000 licencjonowanych piłkarzy oraz sporo elementów znanych z FIFA i eFootball

Producent gry UFL – nowego konkurenta serii FIFA i PES (obecnie eFootball) podzielił się garścią nowych informacji na temat swojej produkcji. Rzeczywiście wygląda na to, że można mówić o bezpośrednim konkurencie wymienionych tytułów.

Okazuje się, że UFL zaoferuje graczom doświadczenie w formie modelu biznesowego F2P. Do produkcji zawita blisko 5 000 licencjonowanymi piłkarzy, a gracze będą mogli dzięki nim stworzyć własne drużyny. Brzmi trochę jak elementy z FIFA i eFootball, prawda? Mimo to, ma to być pozycja próbująca ten piłkarski gatunek stworzyć zupełnie od nowa.

Chcemy ponownie wymyślić piłkarskie gry wideo od podstaw, oferując graczom na całym świecie rewolucyjne, ekscytujące i uczciwe doświadczenie gry.

Gra będzie dostępna za darmo i będziemy regularnie dodawać nowe funkcje i aktualizacje bez żadnych obowiązkowych płatności lub rocznych opłat.

Gra jest zaprojektowana jako uczciwe doświadczenie, które zakłada podejście skill-first i zero opcji pay-to-win.

– informuje Strikerz Inc.

Nie zabraknie jeszcze jednej sympatycznej mechaniki – serwery gry będą stale śledzić analizę wyników sportowych firmy InStat. W związku z tym najpewniej stałym zmianom będą ulegać statystyki piłkarzy oraz samych drużyn. Szczerze? Brzmi mi to wszystko na sensownie połączoną całość i nie mogę się doczekać pierwszego gameplay’u. Mam nadzieję, że nie zawiodę się jak ostatnim nagraniem konkurencji.

Ostatnio Konami opublikowało materiał z rozgrywki z eFootball i nie przypadł mi do gustu. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się