UFL nie zagrozi FIFA 23 i eFootball… przynajmniej nie w tym roku. Premiera opóźniona

UFL - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

UFL to zapowiedziana w zeszłym roku piłkarska produkcja free to play, która ma konkurować z seriami FIFA i eFootball. Miała ona zadebiutować jeszcze w tym roku, ale plany się zmieniły.

Szef studia rozwijającego tę produkcję potwierdził, że termin debiutu został przesunięty na przyszły rok. UFL jest już prawie ukończone, ale deweloperzy potrzebują jeszcze trochę czasu. Nie ujawniono konkretnej daty premiery.

Nie jest niczym nowym stwierdzenie, że jest to gra o ogromnej złożoności technologicznej – taka, która musi symulować pełen zakres mechaniki i technik piłkarskich z dynamicznymi, realistycznymi animacjami, zawodnikami światowej klasy i wiele więcej. Dziś ogłaszamy, że data premiery zostanie przesunięta na 2023 rok. (…) Gra jest teraz gotowa w około 80% i potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć rozwój.

– powiedział szef Strikerz Inc., Eugene Nashilov, w materiale omawiającym postęp prac nad grą

Wstępne porównania oprawy między UFL, FIFA 22 i PES 2021 wskazują, że produkcja Strikerz Inc. przynajmniej pod koniec zeszłego roku nie powalała grafiką. W ciągu kilkunastu miesięcy wiele może się jednak zmienić, a dla wielu graczy priorytetem w takiej produkcji i tak pozostaje rozgrywka.

Pierwszy ujawniony gameplay prezentuje się za to całkiem obiecująco, a gra ma też paru znanych ambasadorów. Ostateczną jakość produkcji ocenimy jednak dopiero po premierze.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie